Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

W dniu 24 listopada  2023 roku w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego w Koninie odbyła się siódma i ostatnia w tym roku uroczystość, na której  świętowano długoletnie pożycie małżeńskie i związane z tym nadanie medali dla par, które w jednym związku małżeńskim przeżyły ze sobą 50 lat i więcej. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to wyróżnienie  nadawane  przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny.

Do zaszczytnego  grona  Dostojnych Jubilatów, uhonorowanych medalami, zaproszono 12 par.

Długoletni  jubileusz  pożycia małżeńskiego świętowali :

Państwo Bożena  i Kazimierz  Aleksandrowicz

Państwo  Maria i  Kazimierz  Czubachowski

Państwo  Elżbieta  i  Marek  Gęsikiewicz

Państwo  Krystyna  i  Stanisław  Gołza

Państwo  Halina  i  Marian  Guźniczak

Państwo  Danuta  i  Stanisław  Jędrzejewski

Państwo  Elżbieta  i Zdzisław  Kaczmarek

Państwo  Zofia  i  Hieronim  Kazimierczak

Państwo  Zofia  i  Roman  Kubisiak

Państwo  Anna  i  Ryszard  Kujawa

Państwo  Teresa  i  Stanisław  Sztuba

Państwo  Danuta  i Mieczysław  Torchała

Uroczystego aktu dekoracji dokonał Prezydent Miasta Konina Pan Piotr Korytkowski.  Prezydent, pod adresem Dostojnych Jubilatów wyraził  słowa uznania i podziękowania za wytrwałe,  zgodne  i pełne miłości  pożycie małżeńskie, stanowiące  wspaniały  przykład dla młodego pokolenia. Wszystkim parom życzył  kolejnych  pięknych jubileuszy spędzonych w zdrowiu i miłości. Oprócz medali, Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne oraz piękne bukiety  kwiatów. Czas uroczystości wypełniony był serdecznymi życzeniami, miłymi rozmowami, toastem za zdrowie Jubilatów oraz sesją zdjęciową we wnętrzach  urokliwego Dworku znanej pisarki Zofii Urbanowskiej.

Szanownym Jubilatom gratulujemy okrągłej  rocznicy pożycia małżeńskiego. Życzymy kolejnych wspólnych, długich i pogodnych lat  życia w nieustającym zdrowiu, szczęściu i miłości najbliższych oraz świętowania następnych,  corocznych jubileuszy.

Źródło tekstu i zdjęć: www.konin.pl

Udostępnij na: