Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

W dniu 1 grudnia  2022 roku, w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego w Koninie odbyła się szósta  już w tym roku  okazja do świętowania długoletnich rocznic pożycia małżeńskiego i związanych z tym,  nadanie medali,  dla par, które w jednym związku małżeńskim przeżyły  ze sobą  50 lat.

W zaszczytnym  gronie  Dostojnych Jubilatów, uhonorowanych medalami znalazły się  4 pary.   Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to wyróżnienie  nadawane  przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny.

Jubileusz 50 – lecia pożycia małżeńskiego świętowali :

Państwo  Ewa i Czesław Krzos

Państwo  Marianna i  Tadeusz  Niewęgłowscy

Państwo  Irena  i  Marian  Staszewscy

Przy okazji odbioru medali  swój  Jubileusz  60 – lecia pożycia małżeńskiego świętowali  Państwo  Zofia  i Jan Witczakowie.

Uroczystego aktu dekoracji dokonał Prezydent Miasta Konina Pan Piotr Korytkowski.  Prezydent, pod adresem Dostojnych Jubilatów wyraził  słowa uznania i podziękowania za wytrwałe,  zgodne  i pełne miłości  pożycie małżeńskie, stanowiące  wspaniały  przykład dla młodego pokolenia. Wszystkim parom życzył  kolejnych  pięknych jubileuszy spędzonych w zdrowiu i miłości.

Oprócz medali, Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne oraz piękne bukiety  kwiatów. Czas uroczystości wypełniony był serdecznymi życzeniami, miłymi rozmowami, toastem za zdrowie Jubilatów oraz sesją zdjęciową.

Szanownym Jubilatom gratulujemy zacnych rocznic pożycia małżeńskiego, życzymy kolejnych wspólnych, długich i pogodnych lat  życia w nieustającym zdrowiu, szczęściu i miłości najbliższych oraz świętowania następnych,  corocznych jubileuszy.

Udostępnij na: