Mistrzostwa Polski w kombinacji tańców już w marcu w Koninie

Około 400 par przyjedzie do Konina na Mistrzostwa Polski w kombinacji tańców, które organizuje konińskie Studio Tańca Escudo. Wydarzenie odbędzie się w weekend 4-5 marca w hali Rondo. Patronat nad nim objął Prezydent Miasta Konina.

Mistrzostwa Polski w kombinacji tańców to połączenie tańców standardowych i latynoamerykańskich. Każda z par będzie musiała zaprezentować się w 10 tańcach przy muzyce na żywo.
– Żeby zorganizować turniej mistrzowski, trzeba spełnić mnóstwo warunków. Cieszy nas, że nam się to udało i zaprosiliśmy do Konina najlepszych tancerzy z całej Polski – mówi organizator mistrzostw Michał Kowalski. Wśród dorosłych par będą wicemistrzowie Europy, natomiast w grupie młodzieżowej pary uczestniczące w mistrzostwach świata. Zobaczymy też zawodników z Konina. Najmłodsi mają cztery lata.

Pary oceniać będą utytułowani sędziowie, również z zagranicy. Po raz pierwszy w Koninie ocena odbywać się będzie według nowego systemu. To oznacza, że jedna osoba ma przydzielone tylko jedno kryterium, np. ocenia choreografię, prezentację czy partnerowanie.
– Jest mi niezmiernie miło, że do Konina trafia po raz kolejny prestiżowa impreza rangi mistrzowskiej. To wydarzenie osiąga coraz większą rangę. Tutaj zostaną wytypowane pary, które będą uczestniczyły w mistrzostwach świata i Europy – powiedział prezydent Piotr Korytkowski.

W ramach startów w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego zawodnicy rywalizować będą o Puchar Prezydenta Konina.

Ewa Kulczyńska – dyrektor MOSiR Konin, która zarządza halą Rondo podkreśliła, że część basenowa obiektu będzie pracowała normalnie.

 

źródło: Miasto Konin

Udostępnij na: