Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie zaprasza na Fresh Jazz

Z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie zaprasza na Fresh Jazz. Koncert odbędzie się 29 kwietnia o godz. 19 w Klubokawiarni NOT w DK Oskard.

W trakcie koncertu będziemy mogli posłuchać trzech świetnych jazzmanów młodego pokolenia. Ksawery Wójciński – kontrabas, Bartosz Szablowski – perkusja i Grzegorz Tarwid – pianino.

Wydarzenie to otwiera cykl koncertów promujących młodych muzyków i ich niestandardowe, świeże spojrzenie na świat dźwięków. Chcemy prezentować artystów mniej lub bardziej związanych z naszym miastem, a może jeszcze nieznanych szerokiej publiczności.

Ksawery Wójciński pochodzący z Konina kontrabasista, kompozytor, wokalista. Jest Absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od ponad dekady należy do najważniejszych artystów młodego pokolenia.

Jest rozpoznawalną postacią na scenie muzyki improwizowanej. Świetnie porusza się w wielu muzycznych światach, współpracując z najwybitniejszymi muzykami sceny improwizowanej z całego świata. Z racji swojego klasycznego wykształcenia sięga również po muzykę dawną. Wójcińskiego można usłyszeć na ponad trzydziestu albumach zarówno w roli lidera jak i sidemana. Do najważniejszych należą płyty nagrane z zespołem Hera, Charles Gayle Trio (Christ Everlasting), Szpilman wraz z Uri Cainem czy też solowy album The Soul oraz Delusions i With all due respect nagrane wraz z braćmi Szymonem (fortepian), Maurycym (trąbka) i perkusistą Krzysztofem Szmańdą.

Współpracuje z wieloma wybitnymi artystami, takimi jak m.in: Charles Gayle, Hamid Drake, Uri Caine, Nicole Mitchell, Satoko Fuji, Alan Bern, Franz Hautzinger, Amir ElSaffar.

Bartosz Szablowski to jeden z najoryginalniejszych perkusistów młodego pokolenia, improwizator, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie perkusji i Syddansk Musikkonservatorium w Odense w klasie kompozycji. Laureat wielu nagród indywidualnych jak i zespołowych w prestiżowych konkursach takich jak : Jazz nad Odrą, Krokus Jazz Festiwal czy Jazz Juniors. Współtwórca zespołów: P.E Quartet, RASP Lovers, Kinga Travel Adapter, Grzegorz Ziółek Quartet, Franciszek Pospieszalski trio

Grzegorz Tarwid – pianista i kompozytor. Zebrał doświadczenie od mistrzów polskiej pianistyki: Wojciecha Kamińskiego, Andrzeja Jagodzińskiego i Michała Tokaja, by przenieść się na studia do Kopenhagi i inspirować się duńską sceną improwizowaną.

Ma na swoim koncie koncerty m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Maciejem Obarą, ale też z Janem Młynarskim czy Marcinem Maseckim. Współtworzy: trio Sundial z Wojciechem Jachną i Krzysztofem Szmańdą, duet Diomede z Tomaszem Markaniczem, projekt Alfons Slik z Szymonem „Pimponem” Gąsiorkiem oraz sekstet Franciszka Pospieszalskiego. W styczniu 2019 był kuratorem festiwalu Piano Room w warszawskim klubie SPATiF.

Bilety w cenie 35 zł do nabycia w kasie MDK.

 

Źródło: MDK Konin

Udostępnij na: