Mnóstwo talentów na Festiwalu Razem

Najpierw były warsztaty logopedyczne i wokalno-muzyczne, a ich zwieńczeniem był wspaniały koncert galowy. We wtorek (7 listopada) już po raz trzeci w gościnnych progach DK Oskard odbył się Integracyjny Festiwal Piosenki „Razem” zorganizowany przez Fundację „Barwy Kultury”. Wystąpiło w nim 21 wokalnych duetów. W finale z wszystkimi uczestnikami zaśpiewała Danuta Błażejczyk.

Tegoroczną odsłonę festiwalu „Razem” znakomicie poprowadziły Julia Wasielewska (przed kilku laty wystąpiła w programie „The Voice Kids”) oraz również finalistka tego samego programu, ale przede wszystkim reprezentantka Polski w konkursie Eurowizja Junior Laura Bączkiewicz. Obie zaprezentowały się także wokalnie.

Z uczestnikami konkursu śpiewali wokaliści Studia Piosenki Estradowej HIT w Koninie pod kierownictwem Mariusza Urbaniaka. – Ten festiwal zrodził się trzy lata temu po pewnej rozmowie z Elżbietą Sroczyńską, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie. Wpadliśmy na pomysł, by zorganizować taki festiwal, na którym zaprezentujemy uzdolnioną artystycznie młodzież i dorosłych niepełnosprawnych, a u ich boku wystąpią wokaliści uczący się śpiewu, którzy będą wspierać uczestników na scenie – mówił Mariusz Urbaniak. Pierwszy koncert został zorganizowany na mniejszej scenie w Klubokawiarni NOT w Oskardzie. Rok temu już na tej dużej w sali widowiskowej, tak jak i tegoroczny.

Festiwal dorobił się już wielu przyjaciół, wśród których nie zabrakło Miasta Konina oraz Prezydenta Miasta Konina. I choć jurorki, którym przewodziła Danuta Błażejczyk, nie miały wcale łatwego zadania, top w ostatecznym rozrachunku żaden ze wspaniałych duetów nie zszedł ze sceny bez nagrody. A na koniec wszyscy poczęstowali się okazałymi i bardzo smacznymi tortami.

Udostępnij na: