Przepiękny koncert pełen patriotyzmu!

8 listopada 2023 roku w gościnnych progach konińskiego Oskardu odbył się przepiękny, chwytający za serca międzypokoleniowy koncert „Dla Niepodległej”. Swoje siły połączyła niezawodna społeczność Przedszkola nr 4 „Biały konik” w Koninie i zespół wokalny Fantazja z Konińskiego Domu Kultury pod kierownictwem Mirosława Grzanki.

Artyści obdarowali licznie zgromadzoną publiczność ogromną dawką emocji, była to świetna lekcja historii i patriotyzmu, ale również integracja społeczności przedszkola i seniorów.

Dzieci wraz ze seniorami zaprezentowały się w znanych i lubianych pieśniach i piosenkach patriotycznych, opowiedziały historię naszego kraju i trudną drogę naszej ukochanej Ojczyzny do odzyskania niepodległości. Znane piosenki zachęciły do wspólnego śpiewania i przeżywania tego wyjątkowego święta. Takie przedsięwzięcia są zarówno dla dzieci jak i dorosłych, doskonałą drogą po poznawania, wzbudzania miłości i szacunku do historii Ojczyzny.

Aranżacje piosenek patriotycznych przygotował Mirosław Grzanka, pomysłodawczynią  całości oraz osobą odpowiedzialną za scenariusz, teksty i nagrania lektorskie była energetyczna dyrektorka „Białego konika” Mariola Wasilewska. Ale to wszystko nie zagrałoby tak pięknie bez ogromnego zaangażowania kadry pedagogicznej i pracowników przedszkola, a także rodzicom małych artystów.

Brawo Wy, daliście przepiękny koncert pełen miłości do Polski, pokazaliście kolejny raz jak pięknie potraficie łączyć we współdziałaniu pokolenia dzieci i seniorów, by tworzyli dzieło, które wzrusza i chwyta za serca!

Jak Wy to robicie, że widownia pęka w szwach i wszystkie serca zaczynają bić w jednym rytmie, rytmie miłości do naszej Ojczyzny!

Udostępnij na: