„Nad Niemnem” na głos w bibliotece!

W piątek (8 września), w samo południe, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej rozpoczęła się tegoroczna edycja Narodowego Czytania. Tym razem na głos słychać było fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Spotkanie, którego gospodarzem był Damian Kruczkowski, dyrektor książnicy, podzielono na dwie części. W pierwszej fragmenty klasyki polskiej literatury czytali: zastępca prezydenta Konina Paweł Adamów, kierowniczka Wydziału Kultury, Sportu i Spraw Społecznych UM w Koninie – Zenona Sroczyńska oraz Marta Baran, a także sekretarz powiatu Mirosław Kruszyński oraz Sylwia Kudła z Wydziału Rozwoju i Promocji starostwa. Gościem specjalnym była aktorka Laura Łącz.

Klasyczne opisy, które sporej części uczniów kojarzyły się z niemałym wysiłkiem przy czytaniu lektury obowiązkowej, wybrzmiały niesamowicie z ust poszczególnych lektorów. Wisienka na torcie była oczywiście znakomita interpretacja powieści w wykonaniu Laury Łącz. W drugiej części znakomita i bardzo znana aktorka opowiadała o swojej pracy i życiu, pisaniu książek dla dzieci, ale i dorosłych. Odpowiadała na pytania publiczności, a później chętnie podpisywała swoje książki.

Warto dodać, że w konińskiej książnicy czynnych jest kilka wystaw, w tym oczywiście ta zatytułowana „Nad Niemnem”. Przed biblioteką zaś trwała promocja wniosków zgłoszonych do KBO przez instytucje i organizacje pozarządowe.

Źródło zdjęć i tekstu: www.konin.pl

Udostępnij na: