Niezwykły gość w Koninie!

Późnym popołudniem 7 listopada zawitał do Konina niezwykły gość, Miłka Raulin, która zakończyła w naszym mieście 4 etap rajdu Południe – Północ, który kilka dni wcześniej rozpoczęła w Wiśle dla uczczenia 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 7 listopada Miłka wraz z towarzyszącą ekipą wyjechała na rowerze z Sieradza, w okolicach Przykony ekipa została przywitana przez członków PTTK Konin / CIKLO. Niebiescy dołączyli do tego zacnego peletonu i wraz z Miłką zameldowali się na Placu Wolności.

8 listopada o godzinie 7.30 również na Placu Wolności z uczestnikami rajdu spotkał się Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski i przedstawiciele konińskich mediów, prezydent wyraził radość z goszczenia ,,tak pozytywnie zakręconej osoby”, Miłka odwdzięczyła się wieloma ciepłymi słowami na temat naszego miasta, w którym się zakochała dzięki Władysławowi Wojtulewiczowi i jego pozytywnej niebieskiej ekipie, z którą poznała się w 2018 roku, wówczas gdy jeździła jeszcze sama. Niebiescy zawsze wyjeżdżali po Miłkę, eskortowali do Konina, prezentowali nasze miasto jego historię. Pomimo tego, że Miłka zwiedziła już kawał świata i widziała wiele pięknych rzeczy, to Konin ma zawsze w sercu i o nim pamięta! Prezydent Korytkowski podarował Miłce konińskie gadżety promujące nasze miasto, gość z kolei odwdzięczył się swoimi książkami. Miłą niespodziankę dla Miłki przygotował Władysław Wojtulewicz wraz ze swoją pozytywną niebieską ekipą nadając zacnemu gościowi tytuł honorowego członka PTTK Konin / CIKLO.

Miłka obiecała, że postara się by również w przyszłym roku zawitać do Konina, jak zaznaczyła NIEPODLEGŁOŚĆ JEST NASZA, BEZ JAKICHKOLWIEK PODZIAŁÓW – weźmy sobie jej słowa do serca!

Chwilę po godzinie ósmej ekipa Miłki ruszyła w dalszą część rajdu z przystankiem w Żninie, nasi cykliści towarzyszyli Miłce do Przybrodzina, rajd zakończy się 11 listopada w Ustce.

 

Udostępnij na: