Niezwykły koncert w parku miejskim!

Pieśni patriotyczne i standardy muzyki rozrywkowej zabrzmiały 15 sierpnia w Parku im. F. Chopina w Koninie. Wszystko z okazji Święta Wojska Polskiego I 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Z niezwykłym koncertem, w bardzo lubianym przez koninian miejscu, wystąpiła Orkiestra Dęta PAK KWB Konin pod batutą Mirosława Pacześnego.

To był piękny finał święta, którego obchody w Koninie rozpoczęły się przed południem. Najpierw w farze, najstarszym miejskim kościele, odprawiona została uroczysta msza św. Potem delegacje i mieszkańcy przeszli pod ratusz, gdzie znajduje się pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Od 15 lat, od kiedy został ufundowany przez koninian i uroczyście odsłonięty, jest miejscem obowiązkowo odwiedzanym przez delegacje podczas różnych uroczystości patriotycznych. Tak było również tym razem. Przedstawiciele samorządu z prezydentem Piotrem Korytkowskim na czele,  jego zastępcą Pawłem Adamowem, radnymi, proboszczem Parafii pw. św. Bartłomieja ks. Tomaszem Michalskim, prezesami spółek miejskich, młodzieżą i przedstawicielami konińskiego oddziału Związku Strzeleckiego – złożyli kwiaty i zapalili znicze przy popiersiu Marszałka.

Prezydent zaprosił wszystkich na uroczysty koncert do parku. Publiczność jak zwykle dopisała. Przyszły rodziny z dziećmi, miłośnicy muzyki i konińskiej orkiestry. Atmosfera była podniosła i odświętna. –  W tym dniu pamiętamy o wszystkich osobach, które oddały życie walcząc za naszą ojczyznę, i poświęciły się naszemu wojsku. Jesteśmy też myślami z obecnymi żołnierzami i całą społecznością związaną z Wojskiem Polskim. Jesteśmy z niego dumni. Chcielibyśmy, żeby armia była jak najsilniejsza i jak najbardziej nowoczesna. W tych ostatnich latach jeszcze bardziej o tym myślimy, jak bardzo potrzebna jest silna armia, która w każdej chwili potrafi nas obronić – powiedział w parku zastępca prezydent Konina Paweł Adamów. Padły też słowa podziękowania pod adresem żołnierzy z Powidza i Wojskowego Centrum Rekrutacji w Koninie, z którymi współpracuje samorząd.

Orkiestra jak zwykle dała z siebie wszystko, nie zważając na upał! Koninianie docenili kunszt muzyków, nagradzając ich długimi oklaskami.

Źródło zdjęć i tekstu: www.konin.pl

Udostępnij na: