Obradowały pielęgniarki i położne

19 marca na 36. Okręgowym Zjeździe Sprawozdawczo-Budżetowym spotkały się pielęgniarki i położne z naszego regionu. Delegatki m.in. podsumowały i rozliczyły poprzedni okres działalności. Gośćmi zjazdu byli m.in. prezydent Konina Piotr Korytkowski, przedstawicielka wiceministra rolnictwa Michała Kołodziejczaka i wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Andrzej Tytuła.

Zjazd otworzyła przewodnicząca Wiesława Welke – przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Koninie. Wskazała na szereg bardzo istotnych dla środowiska – a tym samym dla pracodawców i pacjentów – problemów. Mówiła o sprzeczności przepisów, ich nieaktualności i nie przystawania do rzeczywistości. Wyraziła nadzieję, że współpraca z nowym rządem doprowadzi do wyprostowania wielu zawiłości.

Życzenia owocnych obrad oraz zrealizowania wszystkich postulatów, dla dobra środowiska, ale przede wszystkim pacjentów, złożył prezydent Konina Piotr Korytkowski. Życzenia od wiceministra rolnictwa Michała Kołodziejczaka, wraz z listem przekazała jego przedstawicielka. Życzeń nie zabrakło także od reprezentantek innych rad z naszego województwa.

Wiceprezes NRPiP Andrzej Tytuła odniósł się do wielu kwestii podnoszonych przez Wiesławę Welke, informując o postępie prac nad nowelizacjami wielu dokumentów. Wyraził także nadzieję na rychłe zakończenie tych prac.

W czasie zjazdu delegatki podjęły uchwały, które mają istotny wpływ na sprawna pracę Okręgowej Rady ich związku.

Źródło zdjęć i tekstu: www.konin.pl

Udostępnij na: