Pakiety powitalne dla nowo narodzonych mieszkańców Konina są już gotowe!

„Wyprawka dla Konińskiego Malucha” to komplet ubrań w rozmiarze „68”: body, spodenki, czapeczka, skarpetki, a także kocyk.
Bardzo się cieszę, że w tak szczególny sposób będziemy mogli przywitać naszych najmłodszych mieszkańców.
Wyprawkę otrzymują dzieci, które przyszły na świat od 1 stycznia 2023 roku. Wnioski o wyprawki przyjmuje od rodziców lub opiekunów dziecka Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie.
„Wyprawka dla Konińskiego Malucha” to jednorazowe wsparcie rzeczowe rodzin z Konina w pierwszym etapie życia dziecka, niezależne od dochodu. Zgodnie z uchwałą Nr 843 Rady Miasta Konina z dnia 30 listopada 2022 r. urodzeni od 1 stycznia 2023 roku najmłodsi mieszkańcy naszego miasta będą witani pakietem powitalnym, w skład którego wejdzie: body, spodenki, czapeczkę, skarpetki i kocyk. Wszystko zapakowane w estetyczny worek ze sznurkiem. Warunkiem otrzymania wyprawki jest zamieszkiwanie obojga rodziców dziecka lub opiekuna faktycznego na terenie Konina oraz rozliczanie na rzecz miasta Konina podatków. Wyprawka będzie przyznawana na wniosek osób uprawnionych, składany w terminie do dwóch miesięcy od narodzin dziecka lub objęcia go opieką, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko trzeciego miesiąca życia. Realizacją zadania zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. MOPR rozpoczął procedury zgodnie z prawem zamówień publicznych. W 2023 roku zaplanowano wyprawkę dla 300 dzieci.

Źródło: Konin. Tu Płynie energia

Udostępnij na: