Pamiętacie Konin sprzed kilku dekad?

Konin Jana Sochackiego, spotkanie odbędzie się 27 czerwca 2024 roku o godzinie 18.00 w Klubokawiarni NOT przy ul. 1 Maja 7a.
Obowiązuje wstęp wolny!

Rozmowę z Janem Sochackim poprowadzi Damian Kruczkowski – dyrektor konińskiej książnicy.
Miejsca, które odwiedzamy każdego dnia, potrafią zniknąć bądź też zmienić się z dnia na dzień nieodwracalnie, a jedyne, co po nich i po nas zostaje, to zdjęcia. Z takim właśnie zamysłem zwróciliśmy się do konińskiego fotografika – Jana Sochackiego, który dokumentował życie Konina w latach 70. i 80.

Fotografie Jana Sochackiego, obok prac Ryszarda Fórmanka i Ryszarda Kapuścińskiego, stanowią dziedzictwo kulturalne naszego miasta i unikatowy zbiór, który powinien być chroniony. Dzięki grantowi zakupiliśmy 300 negatywów, z czego na potrzeby wystawy oraz spotkania zdigitalizowano 44 fotografie Jana Sochackiego, które będą mogli Państwo obejrzeć zarówno w foyer Oskardu, jak i na ekranie w tle podczas spotkania, na którym autor uchyli rąbka tajemnicy o wykonanych kadrach i, przede wszystkim, o samym sobie.

Projekt „Konin Jana Sochackiego” jest realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Zofii Urbanowskiej w Koninie w ramach wiosennej edycji programu Minigranty 2024, którego organizatorem jest Centrum Kultury i Sztuki w Koninie Epicentrum Kultury.

Uroczyste otwarcie wystawy oraz spotkanie z konińskim fotografem są całkowicie bezpłatne. Zapraszam w imieniu Organizatorów  rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami, a także każdego żądnego wiedzy o tym, jak niegdyś wyglądał Konin.

Udostępnij na: