Czy mam prawo marzyć? Tak, mam!

Patrząc na zdjęcie powstającej ciepłowni geotermalnej autorstwa Pawła Figurskiego zaczynam marzyć!

Czy mam prawo do tak dalece optymistycznych marzeń? Tak, mam! Oczami wyobraźni widzę zakończoną inwestycję, ciepłownia wpięta w system ciepła systemowego choć trochę ulży naszym sponiewieranym inflacją i wszechobecną drożyzną portfelom, widzę również TERMY KONIŃSKIE, które dają relaks mieszkańcom Konina i licznie ściągającym tu gościom. Powstała kładka cieszy rowerzystów, którzy z dachu pięknego zielonego amfiteatru najpierw podziwiali dolinę Warty i wyspę Pociejewo, a potem postanowili się tu wybrać!

Potencjał Starówki dzięki termom dostrzegł duży inwestor z branży hotelarskiej, który kupił teren po dawnej fabryce Reymonda, pięknie połączył stare z nowym i mamy wreszcie w Koninie inwestycje jak z kaliskiej Fabryki Fortepianów, pabianickiej Fabryki Wełny czy Cukrowni ze Żnina, obok powstało też piękne stylowe osiedle mieszkaniowe, po drugiej stronie ulicy zniknął też budynek dawnego Syndykatu Rolniczego, późniejszego sądu i obok Rogatki wyrosły stylowe bloki mieszkalne. Pałac Reymonda to teraz perełka, jest tu stylowa restauracja z kuchnią staropolską ściągająca swoimi potrawami gości nawet z dalekich zakątków naszego kraju!

Zjedliśmy to ruszajmy się pochwalić przez znajomymi rewitalizacją Domu Zemełki, to nowoczesne multimedialne centrum Konina łączące historię z teraźniejszością, plan mamy napięty ruszajmy więc do dawnej synagogi, jest również pięknie odrestaurowana i przypomina nam o sąsiadach Żydach, którzy również żyli tu z nami przez wieki, kochali i współtworzyli to miasto, ale zostali brutalnie wymazani z jego kart. Jako, że nasze brzuchy nie są z gumy to musimy się zdecydować czy zjemy specjały kuchni żydowskiej w dobrej restauracji w odbudowanym domu talmudycznym czy też wybierzemy się do restauracji kinowej w dawnym kino-teatrze „Polonia”, późniejszym Kinie Górnik, przecież tam też dają świetnie zjeść, potem seans kina sprzed lat, lat naszej młodości…

Na końcu spacer po parku, park zawsze pełnił ważną rolę w życiu mieszkańców Konina, po remoncie w 2023 roku z funduszu KBO i innych nabrał blasku, jest tu pięknie, potrzebowaliśmy tego na zamknięcie pięknego dnia w Koninie…

Ktoś powie gość nie wziął tabletek, albo przesadził z dawką, ale ja serio kocham to miasto, wierzę, że jeszcze wiele może nam się udać, potrzeba nam jedności i współdziałania, a tego niestety w Koninie brakuje! To nasze miasto, nasze miejsce na ziemi, wizja elektrowni atomowej daje nam szansę na zastrzyk adrenaliny w konające serce! Nie przestawajmy marzyć, bo gdy przestajemy marzyć i planować to umieramy! To miasto ma szansę powstać jeszcze z kolan, ja w to głęboko wierzę i będę wspierał każde sensowne działania dające szanse na rozwój mojego, naszego miasta!

Udostępnij na: