Park Winnica, nazwa zobowiązuje!

– A w Parku Winnica się dzieje! W nawiązaniu do nazwy miejsca sadzimy tam winorośl. To kolejne miejsce w Koninie, w którym tworzymy nową, zieloną przestrzeń – napisał na swoim fanpage Piotr Korytkowski, Prezydent Miasta Konina.

Zgodnie z projektem na nasadzenia zieleni niskiej i zacieniającej oraz przebudowy obiektów małej architektury w rejonie Parku Winnica (naprzeciwko Komendy Miejskiej Policji w Koninie) pojawią się, w nawiązaniu do nazwy parku, trzy gatunki winorośli:

– Vitis vinifera‘Arkadia’ – 30 sztuk

– Vitis vinifera ‘New York Muscat’- 30 szt

– Vitis vinifera ‘Bianca’- 30 sztuk

Winnica ma mieć długość 90 metrów bieżących, rusztowania będą ułożone w sześciu oddalonych od siebie o 3 metry rzędach, każdy o długości 15 metrów.

Postanowiłem wybrać się tam na spacer z rodzinką i zobaczyć na własne oczy jak to wygląda. Bardzo fajnie to wygląda i cieszy oczy, super jeśli nie przejdą tędy hordy niszczycieli dewastujących dobro wspólne, rośliny będą miały zapewnioną właściwą pielęgnację i pozostaną w miejscu zasadzenia, a nie powędrują do przydomowych ogródków czy na działki to mamy powód do zadowolenia. Fajnie, że w Koninie powstaje coraz więcej zielonych zakątków czy parków kieszonkowych, dobrze się zaszyć wśród zieleni, poszukać cienia od skwaru i rozpalonej kostki betonowej, ale uszanujmy to dobro wspólne, to nasze!

Źródło: Urząd Miejski w Koninie, fanpage Prezydenta Miasta Konina Piotra Korytkowskiego, zdjęcia własne.

Udostępnij na: