Pewiczanka! Mamy się czym chwalić!

Czy modernizacja Stacji Wodociągowej w Koninie była konieczna?

Zdecydowanie tak! Widać gołym okiem w jakim stanie była infrastruktura wewnętrzna stacji. Im dłużej nasza spółka miejska zwlekałaby z inwestycją tym większy byłby jej koszt. Zamiast 40 757 726 zł, co i tak sprawia, że była to największa inwestycja PWiK w historii, dzisiaj koszt mógłby być 50% większy. Droższe byłoby też utrzymanie stacji i trudniej byłoby zapewnić najwyższą jakość dostarczanej wody. Dzisiaj możemy z dumą powiedzieć, że Konin ma wzorową Stację Wodociągową zapewniającą Mieszkańcom bezpieczeństwo dostaw czystej wody na kolejne 30 lat.

Napowietrzanie to jeden z etapów procesu uzdatniania wody, poprawia właściwości fizyczne i chemiczne Pewiczanki.

Zobaczmy zdjęcia Napowietrzalni przed i po modernizacji:

Wcześniej odkażano wodę w jednym punkcie przy pomocy wody chlorowej. Po modernizacji Stacji Uzdatniania Wody, dezynfekują wodę Pewiczankę podchlorynem sodowym produkowanym na miejscu metodą elektrolizy soli spożywczej. Zamontowano także lampy UV na wyjściu wody ze stacji.

Bezpieczeństwo dostaw czystej i zdrowej wody to priorytet dla PWiK Sp. z o. o. w Koninie. Myślę, że mamy się czym chwalić, wielu naszych znajomych i członków rodziny z innych miast ma nam czego zazdrościć! Dobrej wody z kranu, PEWICZANKI!

Źródło: PWiK Sp. z o. o. w Koninie/ materiał promocyjny

Udostępnij na: