UROCZYSTE PRZEKAZANIE BUDYNKU MIESZKALNEGO PRZY UL. OBROŃCÓW WESTERPLATTE 7 W KONINIE

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polski Tomasz Nowak i Leszek Galemba, Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski, Generalny Wykonawca Janusz Król oraz Prezes Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Koninie Marek Libertowski.

Klucze do przydzielonych mieszkań uroczyście wręczył Prezydent Miasta Konina gratulując nowym najemcom i życząc im wszystkiego najlepszego w nowym miejscu zamieszkania.
Po części oficjalnej wszyscy goście mogli obejrzeć mieszkania.

Powstała plomba to 16 dwupokojowych mieszkań z aneksem kuchennym lub wydzieloną kuchnią na wynajem o łącznej powierzchni użytkowej 732,1 m2. Mieszkania posiadają oddzielne komórki lokatorskie. Budynek jest trzykondygnacyjny, niepodpiwniczonym o nowoczesnej architekturze, podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej. W ramach zagospodarowania terenu powstały miejsca postojowe w ilości odpowiadającej ilości mieszkań. Budynek w części parterowej został pozbawiony barier architektonicznych. Wyposażony w energooszczędne oświetlenie, podświetlenie elewacji oraz monitoring wizyjny, zapewnia komfort zamieszkania przyszłym mieszkańcom.

Rozpoczęcie inwestycji odbyło się w lutym 2022 roku, wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane „KROL” Sp. z o.o. Sp. k. z Kłodawy. Nadzór inwestorski pełnił Zakład Obsługi Inwestycji z Konina, natomiast autorem projektu jest Pracownia AiG Architekci z Modły Królewskiej.

Nakłady łącznie to około 7 milionów 200 tysięcy złotych. Źródłem finansowania przedsięwzięcia jest Fundusz Dopłat w Banku Gospodarstwa Krajowego zasilany środkami budżetu państwa, w ramach rządowego programu bezzwrotnego wsparcia budownictwa mieszkaniowego.


 

Źródło: Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. w Koninie oraz zdjęcia własne

Udostępnij na: