Pięknie świętowaliśmy dziś w Koninie!

Mieliśmy dziś powodów aż nadto by wyjść na konińskie ulice i wspólnie świętować!

Dziś minęło 20 lat od największego rozszerzenia Unii Europejskiej, 1 maja 2004 roku nasz kraj przystąpił do tego gospodarczo-politycznego związku demokratycznych państw europejskich! Z tej okazji Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski wraz z kierownikiem swojego biura Rafałem Duchniewskim rozdawali mieszkańcom flagietki Unii Europejskiej.

Następnie górnicy, hutnicy, energetycy i przedstawiciele innych branż przemysłu Zagłębia Konińskiego w akompaniamencie orkiestr dętych przemaszerowali ulicami naszego miasta pod hasłem „Twórcom Zagłębia Konińskiego”, jak za dawnych lat z pobocza ulicy, z okien i balkonów witali ich oklaskami i pozdrowieniami mieszkańcy grodu z koniem w herbie.

Po przemarszu Alejami 1 Maja wszyscy udali się na skwer przed Konińskim Domem Kultury, gdzie czekała scena na której rozegrała się część artystyczna.

Pochody, które pamiętam z dzieciństwa kończyły się przy stoiskach z gastronomią, mnie jako dzieciaka najbardziej interesowała oranżadka we folii i zakup strzelających korków i kapiszonów! Dziś o podniebienia zebranych zadbały przemiłe babeczki z różnych KGW, napiekły przecudnych słodkości, narobiły pysznych kanapeczek, palce lizać! Spróbowałem pysznej czerniny z szarymi kluskami, pasztetu z kaczki. Byłem mocno zaskoczony jak pochwaliłem przepyszny sernik i się dowiedziałem, że to sernik, ale bez grama sera!

Miło się było z Wami spotkać, zobaczyć tylu uśmiechniętych i bawiących się mieszkańców, mam nadzieję na wspólne spotkanie już za rok!

Udostępnij na: