Pierwszy dzień targów za nami!

11 października w gościnnych progach Akademii Nauk Stosowanych w Koninie wystartowały II Targi OZE „Nowa Energia w Regionie” gromadząc kilkudziesięciu wystawców, którzy prezentowali najróżniejsze rozwiązania pozyskiwania energii z różnych – alternatywnych i ekologicznych  źródeł. Towarzyszyła im sesja z wykładami i projekcjami dotyczącymi szeroko rozumianej energii uzyskiwanej z OZE.

W pierwszej części 2-dniowych targów Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski, Maciej Sytek, Prezes ARR, Jacek Kosakowski, Prezes Centralnej Grupy Energetycznej oraz Henryk Drzewiecki, Prezes MZGOK Sp. z o. o.  podpisali „List intencyjny o współpracy w  celu poszukiwania obszarów synergii i wspierania promocji przedsięwzięć związanych z wykorzystaniem regionalnego potencjału odnawialnych źródeł energii w ramach budowy rozwoju i funkcjonowania Klastra Energii Wielkopolski Wschodniej”.

Na parkingu przed uczelnią zaparkował nasz słynny wodorowiec, uczestnicy targów mogli do niego wsiąść i dowiedzieć się kilku szczegółów dotyczących jego eksploatacji.

Podczas przerwy przed budynkiem uczelni zaprezentowano dwa modele palenia w piecu, bardziej ekologiczny od góry i ten mniej korzystny od dołu, choć palono w małych piecach typu „koza” to w przypadku mniej korzystnego sposobu palenia „dymówa” była niesamowita! Obrazuje to w znakomity sposób, że nie wszystkie decyzje dotyczące ekologii są w naszych rękach, ale jeszcze wielu z nas pali w piecach i od nich zależy co wyrzucą ze swoich kominów w atmosferę, czy głównie parę wodną czy gryzący i utrudniający widoczność dym. Niestety jako kierowca mogę stwierdzić, że wielu użytkowników wybiera złą metodę palenia w swych piecach, utrudniając widoczność przy przejeżdżaniu przez dane lokalizacje.

Jeżeli tematyka OZE jest Wam bliska to odwieźcie targi w drugim dniu ich trwania, w środę 12 października w godzinach 10.00-14.40.

Udostępnij na: