Pokochaj mnie. ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ

6 grudnia w Koninie zainaugurowano kampanię społeczną promującą pieczę zastępczą, ideą akcji zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie jest pozyskanie nowych rodzin, które zajmą się dziećmi wymagającymi natychmiastowej opieki.

Akcja ma na celu obalenie funkcjonujących mitów wokół rodzicielstwa zastępczego poprzez propagowanie rzetelnej wiedzy na jej temat, ma przedstawić diagnozę i potrzeby rodzin zastępczych, jest skierowana do mieszkańców naszego miasta, którzy chcą się podzielić swoją miłością i przekazać ją dzieciom, które jej potrzebują. Celem akcji jest to by dzieci były jak najbliżej swojego matecznika i nie zrywały kontaktów z rodziną czy znajomymi poprzez trafienie do rodzin zastępczych z innych powiatów. Akcja jest skierowana również do rodzin z tzw. „opuszczonych gniazd”, których dzieci dorosły, założyły własne rodziny, a rodzice są jeszcze w pełni sił i chcą się podzielić swoją miłością, do emerytowanych nauczycieli, którzy po zakończeniu pracy zawodowej czują nadal potrzebę pracy z dziećmi społecznie lub zawodowo.

MOPR zaprasza do siebie osoby, które myślą o założeniu rodziny zastępczej, gwarantuje niezbędne szkolenia, wsparcie koordynatorów, psychologów i radców prawnych.

Obecnie na terenie naszego miasta funkcjonują 83 rodziny zastępcze w których przebywa 123 dzieci,  4 rodziny zajmują się tym zawodowo, w sąsiednich powiatach w rodzinach zastępczych przebywa 35 dzieci, w ostatnim miesiącu MOPR zabezpieczył 10 dzieci od noworodków do 6 lat.

Potrzebujących dzieci ciągle przybywa, jeżeli chcecie się podzielić miłością i dać im ciepły i bezpieczny dom to ta akcja jest dla was.

Udostępnij na: