Gdy trzeba było zapłacić, wyciągnął broń…

Nawet 12 lat w więzieniu może spędzić 53-letni mieszkaniec powiatu konińskiego, który w miniony piątek dokonał rozboju przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną.

Sytuacja ta wydarzyła się 3 grudnia tuż po godzinie 10:00. To właśnie wtedy dzielnicowy z Komisariatu Policji w Golinie odebrał służbowy telefon, w którym usłyszał zaniepokojony głos. Był to właściciel jednego ze sklepów w Golinie, który poinformował, że w jego lokalu pojawił się mężczyzna, który w ręku trzyma coś co przypomina broń palną.

Policjanci szybko dotarli na miejsce i obezwładnili osobę. Okazało się, że jest to 53-letni mieszkaniec powiatu konińskiego. Mężczyzna przyszedł do sklepu i poprosił ekspedientkę o papierosy i alkohol. W chwili, gdy trzeba było za nie zapłacić, 53-latek wyciągnął przedmiot, który łudząco przypominał broń palną, a następnie zażądał pieniędzy. Chwilę później w sklepie pojawili się mundurowi z Goliny i zatrzymali sprawcę tego rozboju.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze tego samego dnia usłyszał prokuratorskie zarzuty dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia do czego się przyznał. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo do 12 lat więzienia.

źródło: KMP Konin

Udostępnij na: