Prezydent zachęca mieszkańców do wyrobienia KKM!

W tej chwili Konińską Kartę Mieszkańca posiada ponad 12 tysięcy osób. W ciągu pięciu miesięcy tego roku (od wprowadzenia nowych cen biletów w lutym do końca czerwca) jej posiadacze, dzięki zniżkom na bilety MZK, zaoszczędzili ponad 138 tysięcy zł.

To kolejny krok na drodze zmian w konińskim systemie komunikacji publicznej, chodzi m.in. o zakupione w ostatnich latach ekologiczne autobusy, plany inwestycyjne – np. budowa nowej zajezdni, kupno autobusów wodorowych. – Myślę, że zwieńczeniem tych działań jest objęcie mieszkańców, którzy posiadają Konińską Kartę Mieszkańca, bezpłatnymi przejazdami. Dbamy przede wszystkim o naszych mieszkańców, którzy tutaj żyją, mieszkają, płacą podatki. Zachęcamy też do osiedlania się na terenie Konina – powiedział Piotr Korytkowski. – Mówiliśmy o tym pomyśle już na początku kadencji. To są strategiczne działania. Chcemy, aby w Koninie funkcjonował sprawny, nowoczesny, ekologiczny transport publiczny, który będzie powszechnie używany. I to się dzieje – dodał.

Magistrat spodziewa się, że decyzja o planowanym objęciu darmowymi przejazdami komunikacją miejską posiadaczy KKM spowoduje duży wzrost zainteresowania tą kartą, podając przy okazji dane z Kalisza, w którym po wprowadzeniu podobnych rozwiązań o 100% wzrosła liczba osób  zainteresowanych posiadaniem miejskiej karty. Jak twierdzą włodarze informacja o objęciu posiadaczy KKM darmowymi przejazdami komunikacją miejską jest komunikowana odpowiednio wcześniej, by zainteresowane osoby zdążyły wyrobić sobie kartę i po przychylnym głosie radnych mogły korzystać z przywileju od 1 stycznia 2024 roku.

Warto przypomnieć, że KKM uprawnia do wielu zniżek w spółkach i placówkach miejskich np. na wynajem kontenera do odpadów pobudowlanych, usługi wulkanizacyjne i serwis klimatyzacji, bilety na basen czy do kina, swoje rabaty oferują również partnerzy zewnętrzni oferując przykładowo zniżki na kurs na prawo jazdy czy wiele innych.

Udostępnij na: