Przedsiębiorcza młodzież

5 kwietnia 2023 roku odbył się finał kampanii dla młodzieży „Być przedsiębiorcą” podczas którego uczniowie z konińskich szkół średnich zaprezentowali pomysł na swój innowacyjny biznes.

Wydarzenie poprzedziły dwudniowe warsztaty, gdzie pod okiem wykwalifikowanych trenerów młodzież pracowała nad własnym pomysłem. W finale pomysły biznesowe oceniane były przez 4-osobowe jury, w skład którego wchodzili: z-ca Prezydenta ds. Gospodarczych, przedstawiciel Instytutu Kreowania Przedsiębiorczości Sp. z o.o. (Startup Academy), a także przedstawiciela z Izby Gospodarczej Wielkopolski Wschodniej i przedstawiciela LM.pl. Jury najwyżej oceniło pomysł pt. „TUTU Vintage Shop”, który polega na daniu drugiego życia starej niemodnej odzieży. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych z pomysłem na firmę „Green Land” – to restauracja z menu dla wegan, wegetarian, alergików czy osób ze specyficznymi wymaganiami żywieniowymi.
Miejsce trzecie przypadło uczniom z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego za pomysł na firmę „Mechtra”, która polega na stworzeniu chipa przechowującego wszystkie dane.

Finał zakończył się krótką prelekcją pn. „Pierwsze kroki w biznesie”, który zaprezentował przedstawiciel Instytutu Kreowania Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w Warszawie.

Źródło tekstu i zdjęć: Konin. Tu płynie energia

Udostępnij na: