Przegląd Polskich Filmów Fabularnych Debiuty

Koncert polskiej muzyki filmowej, spotkania z reżyserami, producentami, aktorami i konsultantami oraz cztery dni pokazów filmów – tak wyglądać będzie 32. Przegląd Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY, na który zapraszamy do Kina Centrum od 22 do 26 listopada. Tegoroczne DEBIUTY to także pokazy specjalne, w tym filmów europejskich oraz Plebiscyt Publiczności na najlepszy debiut reżyserski.

Gośćmi 32. Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY będą reżyserzy: Paweł Chmielewski (Polowanie), Dawid Gral (Pokolenie ikea) oraz Maciej Hydr (Radio Story). Porozmawiamy także z producentką filmu ,,W nich cała nadzieja” Beatą Pisulą i konsultantką filmu ,,Chleb i sól” Martą Konarzewską.

Widzowie Kina Centrum spotkają się również z aktorami: Arturem Barcisiem (Polowanie), Magdaleną Wieczorek (W nich cała nadzieja), Adą Izydorczyk i Janem Aleksandrowiczem-Krasko (Pokolenie ikea) oraz z Agatą Moszumańską (Radio Story).
32. Przegląd  Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY rozpocznie Koncert Polskiej Muzyki Filmowej. Na scenie KDK, 22 listopada o godz. 17.30, wystąpi Monika Urlik z towarzyszeniem wokalistów Studia Piosenki Estradowej HIT.  Po koncercie, o godz. 20.30 widzowie zobaczą film ,,Johnny” w reżyserii Daniela Jaroszka, który otrzymał nagrodę publiczności ubiegłorocznych DEBIUTÓW.

Od 23 do 25 listopada, widzowie Kina Centrum zobaczą dziesięć polskich debiutów reżyserskich. 26 listopada zapraszamy na pokazy debiutujących europejskich reżyserów.
Młodzież, i ich wychowawców, zapraszamy na seanse dedykowane młodej publiczności. Te odbędą się w Kinie Centrum 23 i 24 listopada. Pokazy dla nich, połączone z edukacją filmową, odbędą się w godzinach dopołudniowych.

Program DEBIUTÓW
ŚRODA 22 listopada

Godz. 17.30
Koncert Polskiej Muzyki Filmowej
Monika Urlik z towarzyszeniem wokalistów Studia Piosenki Estradowej HIT
Wstęp na zaproszenia

Godz. 20.00
Johnny – pokaz specjalny
Film w reżyserii Daniela Jaroszka. Obraz zdobył nagrodę publiczności 31. PPFFD
Oparta na prawdziwej historii opowieść o miłości do świata i drugiego człowieka oraz o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. Gdy Patryk dostaje ją od ks. Jana Kaczkowskiego, nie podejrzewa nawet, jak odmieni to jego życie.
Reżyseria: Daniel Jaroszek, scenariusz: Maciej Kraszewski. Gatunek: biograficzny. Produkcja: Polska. Czas: 120 min

CZWARTEK 23 listopada
Pokazy dla młodego widza
Godz. 8.30
Chleb i sól  – DEBIUT
Spotkanie z konsultantką filmową edukatorem Martą Konarzewską
Student warszawskiej Akademii Muzycznej podczas wakacji wraca do rodzinnej miejscowości w sam środek konfliktu pomiędzy miejscowymi a obcokrajowcami.
Reżyseria: Damian Kocur, scenariusz: Damian Kocur. Gatunek: dramat. Produkcja: Polska, Czas: 100 min

Godz. 11.00
Miało cię nie być – pokaz specjalny
Opowieść o 17-letniej dziewczynie, która konfrontując się z trudnym życiowym tematem, wkracza do świata ojca, z którym od dawna nie utrzymuje kontaktów. To zderzenie dwóch pokoleń i całkowicie różnych sposobów patrzenia na świat daje nadzieję na porozumienie.
Reżyseria: Jakub Michalczuk, scenariusz: Katarzyna Sarnowska. Gatunek: dramat, komedia. Czas: 90 min

Godz. 15.45
Na twoim miejscu – DEBIUT
W młodym małżeństwie zmagającym się z problemami dochodzi do zamiany płci.
Reżyseria: Antonio Galdamez Munoz, scenariusz: Łukasz Światowiec, Anna Bielak, gatunek: komedia. Czas: 103 min

Godz. 17.45
Polowanie  – DEBIUT
Spotkanie z aktorem Arturem Barcisiem i reżyserem Pawłem Chmielewskim
Mieszkaniec prowincjonalnego miasteczka, motywowany zaniedbaniami rządzących, staje do walki o urząd burmistrza.
Reżyseria: Paweł Chmielewski, scenariusz: Mirosław Piepka, Michał S. Pruski, gatunek: thriller. Czas: 120 min

Godz. 20.30
Skołowani – DEBIUT
Opowieść o miłości, która odmieni największego kłamcę. Pełna uroku historia spotkania Maksa – wiecznego ,,Piotrusia Pana” i przebojowej Julii.
Reżyseria: Jan Macierewicz, scenariusz: Agata K. Koschmieder, gatunek: komedia, romans. Czas: 107 min

PIĄTEK 24 listopada

Pokazy dla młodego widza
Godz. 8.30
Niebezpieczni dżentelmeni – DEBIUT
Zakopane, 1914. Czterech artystów budzi się po szalonej, narkotycznej imprezie nie dość, że zamieszani w rewolucyjną intrygę, to jeszcze z trupem na kanapie.
Reżyseria: Maciej Kawalski, scenariusz: Maciej Kawalski. Gatunek: komedia kryminalna. Czas: 107 min

Godz. 10.30
W nich cała nadzieja – DEBIUT
Spotkanie z producentką Beatą Pisulą i aktorką Magdaleną Wieczorek
W rzeczywistości postapokaliptycznej Ewa walczy o życie z maszyną wyposażoną w sztuczną inteligencję, która staje się dla niej większym zagrożeniem niż otaczający świat.
Reżyseria: Piotr Biedroń, scenariusz: Piotr Biedroń, gatunek: sci-fi. Czas: 90 min

Godz. 16.30
Masz ci los – DEBIUT
Rodzina przyjeżdża na pogrzeb ukochanego dziadka. Podczas stypy okazuje się, że w loterii padły właśnie numery, którymi grał przez całe życie, a zwycięski kupon… został pochowany wraz z nim.
Reżyseria: Mateusz Głowacki, scenariusz: Mateusz Głowacki, Łukasz Światowiec. Gatunek: komedia. Czas: 86 min

Godz. 18.00
Pokolenie ikea – DEBIUT

Pokaz filmu i spotkanie z reżyserem Dawidem Gralem i aktorami Adą Izydorczyk i Janem Aleksandrowiczem-Krasko
Dla głównego bohatera przygodny seks, fantazje erotyczne i szybkie romanse to punkt wyjścia do opowieści o realiach, w jakich żyją współcześnie młodzi.
Reżyseria: Dawid Gral, scenariusz: Dawid Gral. Gatunek: komedia, romans. Czas: 103 min

Godz. 20.30
Niebezpieczni dżentelmeni – DEBIUT

SOBOTA 25 listopada

Godz. 16.00
Horror story – DEBIUT
Przewrotna komedia o wchodzeniu w dorosłość, pełna ekscentrycznych postaci, które wprowadzają w życie głównego bohatera chaotyczną mieszankę horroru i komedii, burząc jego dotychczasowy świat.
Reżyseria i scenariusz: Adrian Apanel. Gatunek: czarna komedia. Produkcja: Polska. Czas: 100 min

Godz. 18.00
Radio Story  DEBIUT
Pokaz filmu i spotkanie z reżyserem Maciej Hydr i aktorką Agatą Moszumańską
1991 rok, Polska po upadku komunizmu. Jacek Waldemar wraca z zagranicy i uruchamia pierwsze na Wybrzeżu prywatne radio.
Reżyseria: Maciej Hydr, scenariusz: Maciej Hydr. Gatunek: komedia obyczajowa. Czas: 104 min

Godz. 20.15
Rozstrzygnięcie plebiscytu na najlepszy debiut reżyserski 2023 roku

Godz. 20.30
pokaz specjalny ,,Jedna Dusza”
Jest rok 1990, kiedy na świat przychodzi Alojz (Dawid Ogrodnik). Początkowo matka (Dorota Kolak) zamierza porzucić chłopca, jednak ostatecznie powraca po płaczącego synka. Mijają lata. Dorosły już mężczyzna jest twardym górnikiem, mającym charyzmę i posłuch kolegów. Jednak skłonność do alkoholu sprawia, że każdego dnia cierpią jego najbliżsi – żona Anna (Małgorzata Gorol) i mali synowie. Kiedy doprowadzona do ostateczności kobieta postanawia porzucić męża, dochodzi do niespodziewanego. Podczas katastrofy w kopalni, Alojz bez wahania ratuje życie kolegi, którego dotychczas bezlitośnie szykanował. Wypadek stanie się dla całej rodziny przełomem, który odmieni jej życie bezpowrotnie. Paradoksalnie jednak, mimo tragicznych konsekwencji, przyniesie też iskrę nadziei.
Reżyseria: Łukasz Karwowski, scenariusz: Łukasz Karwowski. Gatunek: dramat obyczajowy. Czas: 95 min
NIEDZIELA 26 listopada Debiuty Europejskie

Godz. 16.00
Ania z Zielonego Wzgórza – Łotwa
,,Moje życie jest prawdziwym cmentarzem nadziei” – mawia rudowłosa Ania. Przynajmniej do czasu, gdy trafia do domu Maryli i Mateusza, starszego rodzeństwa, które zapragnęło adoptować chłopca. Przyjazd Ani nazwali straszną pomyłką władz sierocińca. Energiczna, pomysłowa i niekiedy teatralna Ania szybko zdobywa serce Mateusza, ale Maryla jest wobec niej bardziej surowa. W końcu to się zmieni. Ania będzie miała prawdziwy dom pełen miłości i przyjaźni.
Reżyseria: Uldis Cipsts, scenariusz: Velta Birze. Gatunek: familijny. Produkcja: Łotwa

Godz. 17.30
Osiem gór – Włochy
Trzydziestoletni Pietro porzuca zatłoczone miasto i rusza w podróż w dzikie niepoznane włoskie Alpy, aby odnaleźć siebie.
Reżyseria: Felix Van Groeningen, Charlotte Vandermeersch, scenariusz: Felix Van Groeningen, Charlotte Vandermeersch. Gatunek: dramat. Produkcja: Włochy, Belgia, Francja, Wielka Brytania

Godz. 20.00
Pamfir – Ukraina

Leonid powraca do rodzinnej wioski, gdzie ponownie musi zmierzyć się z przemytniczym procederem, od którego przed laty chciał uciec.
Reżyseria: Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk, scenariusz: Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk. Gatunek: dramat, Kryminał. Produkcja: Ukraina, Francja, Polska, Chile, Luksemburg

Bilety:
15 zł – pojedynczy film, 10 zł – trzy lub więcej filmów, 10 zł – bilet szkolny, uprawniający do wejścia na wszystkie seanse podczas Debiutów.

Udostępnij na: