Przetarg na budowę mostu nad kanałem Ulgi

W niedzielę wybrałem się na spacer w rejon dawnej kładki nad kanałem Ulgi, temat interesuje wielu mieszkańców naszego miasta, była okazja do rozmów i wspomnień jak to kiedyś tą kładką tłumy na giełdę chodziły w niedzielę. Fajnie słucha się też opowieści jak tu i nad Wartą się kiedyś plażowało. Nam którzy nigdy tego plażowania w tym miejscu nie doświadczyli trudno to sobie wyobrazić patrząc na te pozarastane trzciną tereny. Wielu z nas interesuje się budowaną ciepłownią geotermalną i trzyma kciuki za jej powodzenie licząc na konińskie termy!

Taką informację dotyczącą inwestycji znajdziemy na miejskiej stronie internetowej:

„Miasto szuka wykonawców budowy mostu nad kanałem Ulgi. 17 marca Zarząd Dróg Miejskich w Koninie, który prowadzi inwestycję, ogłosił przetarg na „Budowę kładki nad kanałem Ulgi z wyspy Pociejewo do prawobrzeżnego Konina wraz z budową ścieżki rowerowej i infrastruktury towarzyszącej”.

Budowa kładki to kolejny ruch, by stworzyć na Pociejewie atrakcyjne miejsce wypoczynku dla mieszkańców – zarówno rowerzystów, jak i miłośników pieszych wypraw. Prócz kładki wybudowany zostanie tam również park tężniowy. Na realizację  obu inwestycji Konin pozyskał pieniądze z zewnątrz. Dodajmy, że na wyspie odkryto gorące źródła wody, a obecnie trwa tam budowa ciepłowni geotermalnej.

Oferty na budowę kładki przyjmowane są do godz. 11:00 3 kwietnia. Most, który ma powstać nad kanałem Ulgi będzie 17-przęsłowym obiektem o konstrukcji płytowej, żelbetowej o długości 294 m i szerokości 4,90 m. Kładka będzie miała kształt serpentyny. Na jej długości powstaną dwa tarasy widokowe wyposażone w ławki oraz donice z roślinnością. Wzdłuż drogi pieszo-rowerowej powstaną elementy małej architektury w postaci lamp parkowych, ławek miejskich, koszy na śmieci i donic. Obiekt będzie podświetlony. Natomiast nowa droga pieszo–rowerowa będzie miała około kilometra długości i połączy Nadwarciańską Ścieżkę Rekreacyjną z ul. Podwale na wyspie Pociejewo.

Termin realizacji zamówienia to 16 miesięcy od daty podpisania umowy, jednak nie później niż do 31 sierpnia 2024 roku.  ”

Udostępnij na: