Zajrzyjmy do naszych zaprzyjaźnionych Seniorów z Zatorza!

Zajrzyjmy zwyczajowo do naszych zaprzyjaźnionych Seniorów korzystających z dobrodziejstwa projektu „Zajęcia kreatywne dla Seniorów” prowadzonego w Osiedlowym Domu Kultury „Zatorze” i sprawdźmy jak bawili się ostatnio.

Nasza zaprzyjaźniona ekipa wybrała się na musical ,,Piękna i Bestia” wystawiany w placówce kulturalnej, wzięła udział w zajęciach z biblioterapii „Słowa mają moc”, był również czas na wizytę w kinie by zobaczyć debiut reżyserski Anny Maliszewskiej ,,Tata”.

Ale to co nasze Seniorki lubią chyba najbardziej na Zajęciach kreatywnych dla Seniorów to zajęcia z arteterapii na których mogą ćwiczyć swoje zdolności manualne i wykazać się kreatywnością. Na jednych z takich zajęć wykonywały kartki wielkanocne na których pojawiły się kolorowe pisanki, kurczaki i zające. Kolejne zajęcia  pn. ,,Artystyczne Warsztaty Wielkanocne” poświęcono ozdabianiu jaj styropianowych techniką decoupage.
Efekty pracy jak zwykle wspaniałe, a satysfakcja z samodzielnego wykonania kartek wielkanocnych i ozdób świątecznych bezcenna!
Nasze Seniorki wzięły udział w projekcie „Muzealne spotkania z kulturą”, wybrały się na spotkanie autorskie z Marią Peszek, był czas na wspólne świętowanie imienin i urodzin członkiń grupy oraz na spacer w Parku Miejskim im. Fryderyka Chopina w Koninie.

Ale nie samą zabawą Seniorki żyją, często korzystają z możliwości udziału w ciekawych szkoleniach z różnych dziedzin życia. Tym razem wzięły udział w szkoleniu pn. ,,Uzależnienia medialne”. Uczestnicy spotkania mogli zdobyć wiele cennych informacji na temat mediów w społeczeństwie, uzależnień medialnych, sfer uzależnień sieciowych i źródeł atrakcyjności internetu. Innym razem nasze Seniorki wzięły udział w szkoleniu z udzielania pomocy przedmedycznej, od której tak wiele zależy czy poszkodowany przeżyje do czasu przybycia fachowej pomocy.
Spotkały się również kolejny raz z Robertem Brzęckim – dziennikarzem, kulturoznawcą i Kuratorem Galerii Sztuki Wieża Ciśnień w Koninie, wysłuchały wykładu dotyczącego użyteczności sztuki we współczesnym świecie, wniosek ze spotkania był jeden i ważny, pomimo różnic w odbiorze, sztuka powinna nas łączyć, a nie dzielić!
Nasi Seniorzy zaprzyjaźnili się z Seniorami z Dziennego Domu Pomocy Społecznej dla Osób Starszych w Koninie i 20 marca postanowili wspólnie powitać wiosnę, spędzili czas przy ognisku na pieczeniu kiełbasek, ziemniaków i wspólnym śpiewaniu.

Wykłady, zajęcia artystyczne, wyjścia na wydarzenia kulturalne są ważne, ale najważniejsza jest możliwość spotkania w grupie rówieśniczej, rozmowa, takie ludzkie wygadanie się bratniej duszy, poczucie wspólnoty, wspólne świętowanie urodzin czy imienin członków grupy. Także sami widzicie, że czasu na nudę i narzekanie nasi Seniorzy nie mają, jeśli macie w swoim środowisku samotnego seniora to nie pozwólcie mu się nudzić i wspomnijcie o tej ciekawej inicjatywie w której udział jest bezpłatny!

Źródło informacji i zdjęć: fanpage Osiedlowego Domu Kultury „Zatorze” oraz Dziennego Domu Pomocy Społecznej dla Osób Starszych w Koninie

Udostępnij na: