„Przystań Gosławice” areną działań strażaków…

W dniu 29 grudnia 2021 roku zostały zorganizowane ćwiczenia na zamarzniętym jeziorze Pątnowskim w ośrodku Przystań Gosławice. Ćwiczenia zostały przeprowadzone przez mł. bryg. Mariusza Batorskiego, który omówił sposób działań na lodzie i podejmowania osób pod którymi zarwał się lód.
Strażacy serdecznie dziękują dyrektor MOSIR Konin Ewie Kulczyńskiej za udostępnienie Miejskiego Ośrodka Wypoczynkowego „Przystań Gosławice” do ćwiczeń, a Rafałowi Wrzesińskiemu za ciepłą kawę i herbatkę oraz za pomoc w przygotowaniu i rozpaleniu ogniska.
Kto postawił kiełbaskę nie ustalono…
Teraz tak na poważnie – obejrzyjcie zdjęcia jak wyglały ćwiczenia, wiele osób lekceważy swoje zdrowie i życie i wchodzi na lód, zabierając często swoje dzieci i zwierzęta. Pomyślcie wpadacie pod taflę lodu, nieraz sami, nieraz ktoś wam próbuje pomoc i już w wodzie jest więcej osób, fajnie jak ktoś to widział i zadzwoni po pomoc. Ale ekipa potrzebuje dojechać na miejsce zdarzenia, rozłożyć sprzęt, liny asekuracyjne, to są cenne minuty które decydują o Waszym życiu.
Zastanówcie się zanim wejdziecie na kruchy lód, zastanówcie się kilka razy…

Źródło: OSP Cukrownia

Udostępnij na: