Przywrócą „normalną” organizację ruchu na ulicy 3Maja!

9 maja 2024 roku Zarząd Dróg Miejskich w Koninie  w porozumieniu z nadzorem budowlanym przywróci ruch samochodowy na ul. 3 Maja, tzn. zlikwiduje „wahadło” przy spalonej kamienicy, wyłączony z ruchu pieszego będzie fragment chodnika przy kamienicy. Nadal nie będzie można parkować przy budynku.

Przypomnijmy akcję naszych dzielnych strażaków z 7 maja 2024 roku, z raportu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie:

„65 strażaków przez ponad 10 godzin zmagało się z pożarem kamienicy w Koninie przy ul. 3 Maja. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie wpłynęło 7 maja o godz. 4:22.
Dyżurny SKKM zadysponował na miejsce strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhów z OSP Konin-Starówka i OSP Chorzeń.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono wydobywający się dym z poddasza niezamieszkałego i częściowo zniszczonego budynku kamienicy. Pożar wydobywał się częściowo z zawalonego już dachu oraz rozprzestrzeniał się na pozostałą cześć budynku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuacji 15 osób z budynków sąsiadujących. Ruch na ulicy 3 Maja został wstrzymany. W tym samym czasie strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego podali kilka prądów wody na palącą się kamienicę.

Ze względu na uszkodzone stropy oraz zniszczoną konstrukcję dachu, kierujący działaniem ratowniczym nie zdecydował się na wprowadzenie ratowników do wewnątrz budynku. Przeszukania budynku dokonano poprzez dotarcie przy pomocy drabin do wszystkich okien kamienicy.
Na miejsce zdarzenia przybył Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowalnego dla miasta Konina oraz kierownik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Koninie.

Po zlokalizowaniu pożaru oraz pod nadzorem Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego strażacy prowadzili prace rozbiórkowe konstrukcji budynku, w celu wyeliminowania zagrożenia zawalenia się części kamienicy na sąsiednie budynki oraz ulicę 3 Maja. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.”

Źródło informacji i zdjęć: KM PSP w Koninie / Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Koninie

Udostępnij na: