Ruszyły zapisy na Festiwal Biegowy Złota Góra!

Wczoraj w gościnnych progach Oskardu odbyła się konferencja prasowa z Organizatorami Festiwalu Biegowego Złota Góra ( wcześniejsza nazwa Półmaraton Złota Góra) Beatą Pieczyńską-Bielewską, Adamem Gapskim – dyrektorem biegu, profesorem Markiem Pietrygą – Prezesem Fundacji Doktora Erazma Pietrygi oraz partnerami wydarzenia Danuta Mazur – Wójtem Gminy Krzymów i przedstawicielami Nadleśnictwa Konin.

Choć wszyscy są z innej bajki to połączył ich bieg, chęć promowania zdrowego stylu życia i oderwania ludzi od ciągłego patrzenia w monitory telewizyjne, komputerowe i smartfony. Jak podkreślał profesor Pietryga profilaktyka zawsze będzie tańsza i skuteczniejsza niż leczenie, przez ciągłe i długie patrzenie w monitory grozi nam ślepota wynikająca ze zwyrodnienia plamki żółtej w oku, zmagamy się z otyłością u dzieci o której jeszcze 20 lat temu mało kto słyszał w naszym kraju, pokłosiem pandemii i zerwania naturalnych więzi społecznych jest rośnąca fala chorób psychicznych i samobójstw u dzieci i młodzieży. W latach naszej młodości dzieci bawiły się wspólnie przed blokiem grając w gumę, w klasy, berka, chowanego – to było tworzenie naturalnych więzi społecznych i wszyscy aktywnie spędzali czas! A dziś dzieci uprawiają aktywnie e-sport, odizolowane w domu w wirtualnych pokojach, a skutki tego dostrzegamy!

W tym roku podczas trzeciej edycji wydarzenia będzie nowa formuła, impreza biegowa będzie połączona z piknikiem rodzinnym, gdzie będzie promowana zdrowa żywność, bo od dobrego jedzenia wszystko się zaczyna i ma to ogromny wpływ na profilaktykę chorób przewodu pokarmowego i całą profilaktykę zdrowotną, nie bez przyczyny pojawiło się stwierdzenie jesteśmy tym co jemy!

Ruszyła już internetowa rejestracja zawodników, która ma trwać do 20 sierpnia, nie będzie możliwości zapisów w dniu zawodów. W tym roku oprócz 21-kilometrowego półmaratonu i 3-kilometrowego biegu charytatywnego pojawi się dystans 10-kilometrowy. Łączna pula miejsc dla zawodników wynosi 560 miejsc: 200 na bieg rekreacyjny, 160 dla uczestników dystansu 10 kilometrów i 200 dla uczestników półmaratonu, ale jak podkreślają Organizatorzy jeśli będzie większe zainteresowanie to pula będzie zwiększona.

Swój udział w imprezie zapowiedzieli już znani tancerze Anna Głogowska i Rafał Maserak.

Festiwal ma na celu również promocję pięknych okolic Złotej Góry, a Organizatorzy zrobią wszystko by był wyjątkowy i by tak zapamiętali go uczestnicy, będący potem żywą reklamą wydarzenia, czego im serdecznie życzę!

Udostępnij na: