Sposób na Niejadka!

Czy jest sposób na małego niejadka? Tego dowiedzą się wszyscy, którzy przyjdą na spektakl do Konińskiego Domu Kultury. Już 11 października ze spektaklem „Tadek Niejadek” wystąpią artyści z Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Na wydarzenie zaprasza Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski.

Bezpłatne wejściówki na spektakl będzie można odbierać od 2 października od godz. 8.00 w Konińskim Domu Kultury.  Spektakl „Tadek Niejadek” powstał na podstawie rymowanej historyjki Wandy Chotomskiej pod tym samym tytułem.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Konin i Koniński Dom Kultury. Wydarzenie jest współfinansowane przez samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Kultura w drodze”.

„Kochane dzieci!
Odgrzewam w kuchni po kilka razy
rosół z kluskami, marchew i zrazy.
Już przez pomyłkę i kompot grzeję…”
– któż nie zna tych problemów? Nie tylko babcia Tadeuszka biedzi się i martwi, gdy wnuczek nie je. A jakież to utrapienie dla samych dzieci. Czy jest na to rada? Oczywiście, znalazła ją Wanda Chotomska, która zna wszystkie zmartwienia babć, dziadków, rodziców i dzieci. Znaleźli ją także twórcy przedstawienia “Tadek Niejadek”. Ta sceniczna bajka opowiada przewrotną historię  o chłopcu, który nie chciał jeść, ciągle psocił i stawał się coraz lżejszy, aż  w końcu został porwany przez balonik. Babcia i Dziadek Tadka oraz inni bohaterowie razem z dziećmi na widowni będą szukać sposobu,  by sprowadzić Tadka na ziemię. Przy okazji dowiedzą się jak należy się zdrowo odżywiać, dlaczego jest nam potrzebny ruch na świeżym powietrzu, a także nauczą się, jak należy się zachowywać w trudnych sytuacjach życiowych. Będzie to wesoła i kolorowa opowieść, wciągająca do zabawy także publiczność.

(źródło: www.teatr.kalisz.pl)

Udostępnij na: