Sto tysięcy z Powiatu dla WSZ w Koninie

Powiat koniński przekazał 100 tysięcy złotych dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. Dotacja w całości przeznaczona zostanie na podłączenie systemu poczty pneumatycznej do Oddziału Zakaźnego lecznicy przy ul. Szpitalnej.

Podpisanie umowy o udzielenie dotacji odbyło się 20 lipca podczas briefingu prasowego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie. W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział: starosta koniński Stanisław Bielik, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie Krystyna Brzezińska, wicestarosta Władysław Kocaj, z-ca dyrektora WSZ ds. ekonomiczno-finansowych Dorota Kotecka, radna powiatu konińskiego Maria Wróbel – pełniąca funkcję Naczelnej Pielęgniarki w WSZ w Koninie oraz Krzysztof Czajkowski naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w starostwie.

Inwestycja związana z wdrożeniem w WSZ w Koninie poczty pneumatycznej do transportu próbek z materiałem biologicznym realizowana jest od 6 lat. W finansowaniu przedsięwzięcia, od początku wspiera szpital samorząd powiatu konińskiego, który przekazał na ten cel łącznie 517 tysięcy złotych. Dzięki tej pomocy, szpital system zakupił i podłączył do niego niemal wszystkie oddziały w budynku przy ulicy Szpitalnej.

Jak zapewnia kierownictwo szpitala, system sprawdza się bardzo dobrze. Instalacja pneumatyczna zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa transportu materiału biologicznego, ułatwia pracę pielęgniarek, odciążając je od pracochłonnego noszenia próbek z laboratorium na oddziały, a także usprawnia diagnozowanie pacjentów przez lekarzy, którzy szybciej otrzymują wyniki badań.

Kolejna dotacja powiatu (w wysokości 100 tysięcy złotych) przeznaczona zostanie na przyłączenie do systemu poczty pneumatycznej Oddziału Zakaźnego szpitala.
W ubiegłym roku lecznica otrzymała z powiatowego budżetu 100 tysięcy złotych na zakup toru wizyjnego oraz wózka do transportu pacjentów oraz dwie wielofunkcyjne drukarki laserowe dla Zakładu Fizjoterapii.

Źródło: Marta J. Bagrowska Powiatowy rzecznik prasowy

Udostępnij na: