Strażacy na Lotnisku Aeroklubu Konińskiego.

W dniach 21-23 czerwca 2022 r. odbyły się ćwiczenia połączone z rozpoznaniem Lotniska Aeroklubu Konińskiego, w których udział wzięły siły i środki Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych: Budzisław Kościelny, Przyjma, Dobrosołowo, Brzeźno, Ślesin, Konin – Chorzeń, Kazimierz Biskupi.

Głównym celem ćwiczeń było omówienie postępowania na wypadek pożarów i innych miejscowych zagrożeń w obrębie lotniska. Członek aeroklubu odpowiedzialny za sprawy bhp i ochrony przeciwpożarowej – Patryk Lewandowski omówił istotne aspekty, z punktu widzenia ratowników, w budowie samolotów i szybowców znajdujących się hangarach aeroklubu.

Ponadto przećwiczono możliwość ewakuacji osoby poszkodowanej – spadochroniarza z dachu budynku za pomocą technik linowych oraz wykorzystaniem podnośnika hydraulicznego lub drabiny mechanicznej. Zapoznanie ze specyfiką lotnictwa cywilnego w rejonie operacyjnym KM PSP Konin pozwoli na skuteczne prowadzenie ewentualnych działań ratowniczo – gaśniczych w przyszłości.

źródło: KM PSP Konin

Udostępnij na: