Światowy Dzień Wody – świetny festyn rodzinny w Koninie

Skąd się bierze woda w naszych kranach, czy jest czerpana z Warty? Ależ skąd jest czerpana ze studni głębinowych, filtrowana, kontrolowana, przechodzi pełen proces zanim trafi do naszych kranów, nad jej jakością czuwa dodatkowo 8 małż – o tym i wielu innych ciekawych rzeczach mogły się dowiedzieć całe rodziny, które skorzystały w niedzielne popołudnie z zaproszenia naszej spółki miejskiej na dzień otwarty z okazji Światowego Dnia Wody.

Mogliśmy zwiedzić nową Stację Wodociągową w Koninie, średnio co 30 minut kolejna grupa głodnych wiedzy śmiałków wyruszała wraz z przewodnikiem na wycieczkę, był pokaz filmu i zwiedzanie poszczególnych działów stacji, jakby tego było mało po każdym zwiedzaniu prowadzono losowanie nagród i wiele osób zostało obdarowanych miłymi prezentami.

Można było spędzić czas przy muzyce serwowanej przez dj-ów, dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji: dmuchańce, malowanie buziek, bańki mydlane, gadżety reklamowe. Był również przygotowany poczęstunek: kiełbasa z grilla, pyszna grochówka, gorące napoje i drożdżówki.

Pogoda dopisała, jakby była specjalnie zamówiona na to rodzinne świętowanie, po uśmiechniętych buziach dzieci i dobrych humorach rodziców, można śmiało stwierdzić, że był to miło i przyjemnie spędzony czas, chyba w tych trudnych czasach potrzebujemy spotkań, jedności i chwili resetu i ogromne brawa dla PWiK, bo impreza była przygotowana wzorowo!

Materiał promocyjny PWiK Sp. z o. o.

Udostępnij na: