Świętowali inżynierowie i technicy

W sobotnie przedpołudnie (4 marca) członkowie konińskiej NOT uczcili pamięć inżynierów i techników, złożyli hołd tym swoim kolegom i koleżankom, którzy przyczynili się do budowy zupełnie nowego oblicza naszego miasta i regionu.

Obchody Międzynarodowego Dnia Inżyniera, ustanowionego nie tak dawno w Melbourne (Australia) są w Koninie obchodzone bardzo uroczyście. Podobnie jak w poprzednich latach członkowie NOT i stowarzyszeń naukowo-technicznych, słuchacze Politechniki III Wieku, spotkali się przy północnej ścianie budynku obecnego starostwa. Tu wmurowana jest tablica upamiętniająca inżynierów i techników, którzy swoją pracą sprawili, że konińskie stało się potężnym regionem gospodarczym i kulturalnym. Pod tablicą zwisły kwiaty, a w uroczystości uczestniczyli także muzycy z górniczej orkiestry.

Następnie udano się do pobliskiego DK Oskard, gdzie o sprawiedliwej transformacji, perspektywach związanych z energią atomową i nie tylko mówili: Maciej Sytek – szef ARR, poseł Tomasz Nowak oraz prof. Zbigniew Kasztelewicz, dziś pracujący w PGE, a przed laty jeden z prekursorów pokopalnianych rekultywacji.

Dla wszystkich mini-recital dał młody koniński pianista Filip Pacześny. Uroczystości zakończyło wspólne ciasto i kawa, oczywiście w Klubokawiarni NOT Oskardu.

Źródło zdjęć i tekstu: www.konin.pl

 

Udostępnij na: