Szlachetna paczka od strażaków

Na strażaków zawsze można liczyć, tak skomentowali swoje obecne działania: „Na co dzień ratujemy życie i mienie ludzkie podczas różnego rodzaju działań ratowniczych. Tym razem poprzez udział w „Szlachetnej Paczce” mogliśmy przyczynić się do poprawy jakości życia jednej rodziny z terenu powiatu konińskiego.

Po raz kolejny strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie, funkcjonariusze Wydziałów oraz pracownicy cywilni Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie dołączyli do darczyńców SZLACHETNEJ PACZKI.
Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jest to już XXI edycja ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy. Od 2001 roku wolontariusze Szlachetnej Paczki spotykają się z potrzebującymi, przychodzą do ich domów, docierają do najbardziej potrzebujących. Dopiero gdy dogłębnie poznają indywidualną sytuację rodziny, podejmują decyzję o jej włączeniu do projektu.
Jedna z rodzin powiatu konińskiego otrzymała zakupione przez konińskich strażaków i pracowników cywilnych upominki. Zebrane pieniądze pozwoliły na zakup m.in. pralki, żywności oraz środków czystości.”
Brawo Wy!
Udostępnij na: