Teatry na ulicach Konina. Kolejna odsłona już dziś!

W lipcu na ulicach Konina goszczą teatry uliczne.
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Za nami już dwa spektakle zagraniczne: „Etsumon” z doskonałymi szczudlarzami Afumy z Togo w Afryce i „Pelat” hiszpańskiego artysty Joana Catali, które odbyło się kilka dni temu na Zatorzu.

A co przed nami:

9 lipca na placu przy boisku na Chorzniu wystąpi Koniński Teatr Tańca ze spektaklem „Dowód bardzo osobisty”.

16 lipca warto się udać na parking przed Amfiteatrem na jedną z najbardziej widowiskowych inscenizacji w reżyserii Jerzego Zonia, z muzyką Piotra Czajkowskiego. Spektakl „Zapach czasu” zaprezentuje Teatr KTO z Krakowa. W tej niesamowitej realizacji nie zabraknie niespodzianki z konińskim akcentem, wszystko wyjaśni się podczas tego wyjątkowego wieczoru.

Festiwal zakończy się 17 lipca w Parku Miejskim im. Fryderyka Chopina przedstawieniem dla dzieci „Cmok. Smok” w wykonaniu warszawskiego Teatru Scena 96.

„Otwórz okno na kulturę” to projekt zapoczątkowany w ubiegłym roku przez Miasto Konin. Jego założeniem jest wyjście ze sztuką ulicy jak najbliżej mieszkańców, pod okna bloków. Pierwsza edycja, podczas której pokazaliśmy trzy spektakle została bardzo ciepło przyjęta przez publiczność. W tym roku miasto zaprosiło do współpracy: Konińską Spółdzielnię Mieszkaniową, Spółdzielnię Mieszkaniową Zatorze, Spółdzielnię Mieszkaniową „Związkowiec” i Konińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Współorganizatorem wydarzenia jest Koniński Dom Kultury.

Festiwal Teatrów „Otwórz okno na kulturę”
PROGRAM

9 lipca, godz. 19.00, plac przy boisku, os. Chorzeń

„Dowód bardzo osobisty” Koniński Teatr Tańca
Spektakl to próba zdefiniowania prawdy o tym co łączy społeczność Konina. Kluczowe hasła to: Festiwal, Huta, Kopalnia, Elektrownia. Konin i jego integralna, przemysłowa strona i kultura –„Konin – na scenie”. Ruch, aluminium, węgiel i ludzie. „Dowód bardzo osobisty” daje głos mieszkańcom i składnia do refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością, środowiskiem. Spektakl, który dotyczy każdego nas, każdego Koninianina, ale i każdego młodego człowieka, który wkracza w okres wyborów dotyczących jego przyszłości. Przyszłości, która choć dziś jest niepewna, zawsze przecież daje nadzieję i budzi oczekiwanie, że to co nadejdzie będzie dobre, trwałe, budujące, radosne.
Źródło: www.koninskiteatrtanca.pl

16 lipca, godz. 21.30, parking przed Amfiteatrem

Zapach czasu” Teatr KTO (Kraków)
Jedna z najbardziej spektakularnych plenerowych inscenizacji Jerzego Zonia, z muzyką Czajkowskiego, przywołująca zaczarowany, wypełniony nadziejami i lękami świat dzieciństwa, inspirowana biografią reżysera oraz twórczością Gabriela Garcii Márqueza, Hugo Clausa i Emila Zegadłowicza.
Prezentowany na ponad 60 festiwalach w 15 krajach m. in. w Brazylii, Meksyku, Korei Południowej, Iranie, Austrii, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Francji, Rumunii, we Włoszech i na Litwie.
Źródło: www.teatrkto.pl

17 lipca, godz. 16.00, Park Miejski im. F. Chopina – amfiteatr

„Cmok. Smok” Teatr Scena 96 (Warszawa)
Spektakl to autorska wersja popularnej bajki o smoku wawelskim, przystosowana do percepcji najmłodszego widza. Jest tu Król i Królewna i dzielny Szewczyk i kolorowy, radosny świat. Świeci słońce, ptaki ćwierkają, kumkają żaby i pasą się owce, kozy i krowy. Jest pięknie! Pojawia się jednak smok i niesie ze sobą smutek, brzydotę i złe emocje. Trzeba więc walczyć o piękny kolorowy świat, o proste, oczywiste wartości, bo lepiej jest gdy świeci słońce i mamy powody do radości!
Źródło: www.scena96.pl

Źródło: Urząd Miejski w Koninie, tekst – Marta Baran, Wydział Kultury, Sportu i Spraw Społecznych.

Udostępnij na: