Turniej szachowy w Osiedlowym Domu Kultury „Zatorze”

Osiedlowy Dom Kultury „Zatorze” to miejsce, które „żyje”, miejsce w którym spotykają się tu ludzie różnych pasji…

W piątek (4 marca) odbył się tu trzeci szachowy turniej w ramach Grand Prix.
Cykl turniejów organizowany jest przez istniejący od blisko 38 lat klub TS-R Hetman Konin (w zeszłym roku uzyskał historyczny sukces awansując po raz pierwszy do pierwszej ligi szachowej – drugi szczebel rozgrywek).
Był to trzeci turniej, grany tempem szachów błyskawicznych, gdzie każdy zawodnik miał na początku partii 3 minuty na zegarze oraz bonifikatę dodatkowych 2 sekund na każde posunięcie.
Po rozegraniu 7 podwójnych rund (w sumie 14 partii) zawody wygrał Przemysław Dudek 13 pkt, przed zawodnikami z tytułami kandydata na mistrza: Krzysztofem Szadkowskim 11,5 pkt (Smecz Konin) oraz Andrzejem Świątnickim 11 pkt (Hetman Konin)
Poprzednie dwa turnieje wygrywali Mistrz FIDE Kamil Szadkowski oraz Krzysztof Szadkowski. Prowadzenie w Grand Prix objął za to młody zawodnik MGOK Gambit Ślesin – Tymoteusz Łachacz.
W ostatnich zawodach wzięło udział 31 zawodników, a w całym cyklu 3 turniejów sklasyfikowanych jest już 40 zawodników. Grand Prix odbywa się co drugi piątek i startuje o 18-tej.
Spotkania w klubie poza piątkami, odbywają się również we wtorki (dla wszystkich) i w środy (zajęcia da juniorów), a zapisać do klubu można się przez cały sezon.
Z uzyskanych podczas turnieju informacji, dowiedziałem się, że zawodnicy biorą udział nie tylko w zawodach indywidualnych w kraju, ale organizują również wyjazdy
zagraniczne. Poza Seniorami, którzy grają w pierwszej i IV lidze, wystawiają również drużyny juniorskie i z otwartymi ramionami witają nowych chętnych zainteresowanych nauką i wspólnym spędzeniem czasu.

Za udzielenie informacji o klubie i turnieju dziękuję serdecznie Łukaszowi Michno.

Udostępnij na: