Zajrzyjmy do naszych Seniorek z Zatorza…

Luty był miesiącem pełnym wrażeń dla naszych Seniorek biorących udział w projekcie „Zajęcia kreatywne dla Seniorów” w Osiedlowym Domu Kultury „Zatorze”.

Nasze Seniorki uczestniczyły w szkoleniu pn.”Prawa Seniora na rynku pracy”, miały wystawę swoich prac wykonanych techniką kolażu „AUTOPORTRETY” w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, uczestniczyły w Salonie Poezji i Literatury zorganizowanym w KDK, wzięły udział w kolejnym szkoleniu pn. „Prawa, obowiązki i zagrożenia w sieci. Możliwości informatyki i internetu”.

Nie zabrakło czasu na zajęcia artystyczne uwielbiane przez nasze Seniorki, tym razem Panie wykonały prace „Abstrakcje malowane nitką, włóczką lub sznurkiem”, odwiedziły Galerię Sztuki Wieża Ciśnień biorąc udział w wystawie „Alienacja” autorstwa Beaty Cedrzyńskiej, wzięły udział w kolejnym szkoleniu pn. „Prawo Cywilne w praktyce – umowy i testamenty”.

Był też czas na podsumowanie ich półrocznego udziału w projekcie „Zajęcia kreatywne dla Seniorów”, miało być hucznie i radośnie, przy muzyce i wspólnym śpiewie, ale ze względu na trwającą wojnę u naszych wschodnich sąsiadów spotkanie odbyło się w bardziej stonowanej atmosferze. Seniorki przygotowały pyszne potrawy i ciasta i zaprosiły do wspólnego stołu i podsumowań Macieja Ostrowskiego Prezesa SM „Zatorze” i Roberta Susuł Kierownika ODK „Zatorze”, warto przypomnieć, że opiekunem grupy jest Linda Tomczak.

Przyznacie sami, że nie dość, że luty jest najkrótszym miesiącem w roku, to był wypełniony masą atrakcji, ciekawych zajęć i szkoleń, dodam dla przypomnienia, że udział w nich dla naszych Seniorek jest całkowicie bezpłatny i mogą z nich korzystać Seniorzy mieszkający w blokach i wspólnotach mieszkaniowych zarządzanych przez spółdzielnię.

Udostępnij na: