W Koninie dyskutowali o „Mieście Obywateli”

Kilkudziesięciu reprezentantów samorządów z całej Polski od czwartku (20 października) rozmawiało w Koninie o tym co należy robić by stworzyć „Miasto Obywateli”. Było to drugie spotkanie w ramach projektu SWD EMPIRIE.

Z uczestnikami dyskusyjnego spotkania, którego organizatorem jest Związek Miast Polskich, spotkali się prezydent Konina Piotr Korytkowski i jego zastępca Witold Nowak. Zaprezentowali działania podejmowane przez nasz samorząd przy opracowaniu strategii rozwoju Konina oraz współpracę z organizacjami pozarządowymi. Także tworzeniem dla nich warunków do działania, czego dowodem jest Centrum Organizacji Pozarządowych, w którym odbywają się dyskusje i warsztaty. Samorządowcy rozmawiali także z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta. Odwiedzili też objazdową wystawę „Poznaj wodór” z cyklu „Wodorowa wielkopolska”.

Dużym przeżyciem dla wielu z nich było zwiedzanie Starówki z… wózków inwalidzkich. Przewodnikami byli Maciej Wiatrowski z Fundacji Podaj Dalej i jego koledzy. Niestety, w czasie spaceru natrafili jeszcze na kilka drobnych i jedną większą przeszkodę. Czwartkowe obrady zakończyło zwiedzenie COP oraz specjalistycznych mieszkań dla osób z  niepełnosprawnościami, mieszczących się w tym samym budynku, pod czujnym okiem szefa Centrum Bartosza Jędrzejczaka. W piątek samorządowcy odwiedzili M-Lab, odbyłysię warsztaty z inscenizowanymi konsultacjami społecznymi i podsumowano spotkanie, wymieniając się doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Źródło zdjęć i tekstu: www.konin.pl

 

Udostępnij na: