Warto zajrzeć do naszego najstarszego parku!

W piątek 14 października 2022 roku o godzinie 11.00 przed parkową fontanną spotkali się zaproszeni przez PGKiM Sp. z o. o. goście by wziąć udział uroczystości zakończenia prac w naszym najstarszym i największym parku miejskim.

PGKiM Sp. z o. o. zarządzające parkiem w imieniu Miasta Konin przy wykorzystaniu zewnętrznych funduszy unijnych, środków własnych i miejskich rozbudowało ścieżkę edukacyjną, która została wyposażona w ławki edukacyjne, nowe kosze na śmieci i lampy stylizowane na styl retro, wylano na niej także nowy asfalt.

Mieszczący się przy ulicy Dmowskiego 2 budynek nazywany pawilonem, który na podstawie przekazów powstał na początku lat 60. ubiegłego wieku, został gruntownie wyremontowany i powstał w nim ośrodek edukacji ekologicznej o łącznej powierzchni 102 m2. Znajdują się w nim ekologiczne tablice naścienne, stoły, krzesła, komputery i urządzenia multimedialne. Znajdziemy tu również zaplecze dydaktyczne i sanitariaty. Całość inwestycji przeprowadzonych w parku kosztowała prawie 640 000 zł.

Prezydent Konina Piotr Korytkowski i prezes spółki Michał Zawadzki chwaląc się dobrym współdziałaniem przy realizacji projektu wyrazili nadzieję, że ścieżka edukacyjna i ośrodek edukacji ekologicznej będą często odwiedzane przez dzieci i młodzież z konińskich przedszkoli i szkół, spore nadzieje są wiązane także z Młodymi Ambasadorami Klimatu, którzy będą mogli tu realizować swoje spotkania i prelekcje związane z ekologią i byli również zaproszeni na piątkową uroczystość.

Nasz park ma już 190 lat, od początku był parkiem miejskim, cieszył naszych przodków, którzy w czynie społecznym pracowali przy jego zakładaniu i pielęgnacji odpracowując tzw. szarwark, cieszy i nas! Szanujmy nasze dziedzictwo, nie patrzmy biernie na działania wandali, to piękne miejsce, dla naszych dzieci i wnuków z którymi lubimy tu spędzać wolny czas odpoczywając wśród natury.

Udostępnij na: