„Wiatr na śmigach gra. Fotografie Ryszarda Fórmanka” w muzeum!

Już za tydzień  25 czerwca zapraszam Was w imieniu Organizatorów do muzealnego Skansenu Etnograficznego na imprezę plenerową „Żywy skansen”, podczas której przeniesiemy się w czasie na dawną wieś wielkopolski wschodniej. Przygotowano dla Was etnograficzną grę terenową, warsztaty, pokazy, kiermasze rzemieślnicze, nie zabraknie również pysznego jedzenia przygotowanego przez KGW Rudzica Babiniec. Najmłodsi goście będą mogli obejrzeć spektakl z muzyką na żywo pt.: „Dawne zabawki ludowe w Polsce”.

W ramach wydarzenia „Żywy Skansen” o godz. 14.00 zapraszam Was na otwarcie wystawy „Wiatr na śmigach gra. Fotografie Ryszarda Fórmanka”.
Ryszard Fórmanek fotografował zmieniające się miasto, różne wydarzenia głównie z racji wykonywanego zawodu fotoreportera, ale jak mi powiedział podczas jednego z naszych spotkań kochał fotografować wielkopolską wieś i wiatraki i to była jego pasja, nie przegapcie tej klimatycznej wystawy!

Niedziela, 25 czerwca – 14.00 do 19.00!

 

W kolażu wykorzystano zdjęcie wiatraka autorstwa Ryszarda Fórmanka oraz portret Ryszarda Fórmanka – źródło: Przegląd Koniński

Udostępnij na: