Wieczór z piosenką na skwerze przed KDK

Na pomysł niedzielnego (9 lipca) koncertu na skwerze przed Konińskim Domem Kultury (zwanym przez mieszkańców naszego miasta „Ciechocinkiem”), wpadła Julia Wasielewska, młoda wokalistka bardzo dobrze znana z wielu występów i udziale w festiwalu dziecięcym. Podzieliła się nim z Elżbietą Mietkiewską-Krygier – dyrektorka KDK i Mariuszem Urbaniakiem – szefem Studia Piosenki Estradowej HIT, którzy ją wsparli. Podobnie jak Danuta Błażejczyki jej Fundacja Apetyt na Kulturę oraz Miasto Konin.

Licznie zgromadzona w niedzielny wieczór publiczność nie szczędziła braw młodym wykonawcom z Konina, którzy zaprezentowali najbardziej znane przeboje najbardziej znanych artystów. Nie dziwiły więc chórki publiczności i żywiołowe jej reakcje. Dość powiedzieć, że nikt nie miał trudności z przypomnieniem sobie choćby refrenów piosenek Anity Lipnickiej, Kayah, Stanisława Sojki, Zakopowera, Marka Grechuty czy Krzysztofa Krawczyka i Andrzeja Zauchy. Młodym koninianom, którzy dziś studiują na uczelniach artystycznych w całym kraju bądź uczą się jeszcze w Koninie, towarzyszyli znani w naszym mieście muzycy: Artur Grudziński, Ludmiła Małecka oraz Maciej Olesiński.

Zaś na scenie przed KDK wystąpili: Karina Gradomska, Weronika Radniecka, Julia Wasielewska, Maja Wróbel, Aleksandra Wasielewska, Klaudia Rachubińska, Gustaw Konat, Mariusz Urbaniak, Piotr Wlekliński, Jakub Świderski i Ludmiła Małecka.

Koncert zorganizowali: Danuta Błażejczyk Fundacja Apetyt na Kulturę, Miasto Konin, Koniński Dom Kultury i Studio Piosenki Estradowej HIT.

Udostępnij na: