Wielkopolskie samorządy podążają śladem Konina!
Potencjał geotermalny w Polsce zyskuje na znaczeniu i coraz więcej miast pragnie wykorzystać go na własnym podwórku. Dzięki programowi „Udostępnianie wód termalnych w Polsce”, prowadzonemu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, 15 samorządów otrzymało wsparcie finansowe, dotyczące wykonania otworów badawczych wraz z niezbędną dokumentacją geologiczną. Wśród nich znalazły się 2 wielkopolskie miasta: Wągrowiec i Gniezno. Bazując na doświadczeniach Konina w tej materii, samorządy te nawiązały współpracę z naszym miastem oraz MPEC-Konin Sp. z o.o., czego efektem była wizyta Prezesa Sławomira Lorka w Wągrowcu 9 lutego br., a także dzisiejsza wizyta delegacji Gniezna na placu budowy konińskiej ciepłowni geotermalnej. Delegacji przewodniczył Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna Jarosław Grobelny wraz z Prezesem PEC Gniezno Piotrem Staśkiewiczem. Na placu budowy zostali powitani przez Prezydenta Miasta Konina Piotra Korytkowskiego z przedstawicielami MPEC-Konin.
Wiertnia pracuje pełną parą, jej cel to złoża gorącej wody ukryte 2.660 metrów pod ziemią, w ciągu dwóch tygodni wiertnia osiągnęła głębokość ponad 400 metrów. Szacowana na ponad 60 milionów złotych inwestycja ma być gotowa z końcem 2022 roku.
Start ciepłowni geotermalnej, budowa kładki i parku zdrojowego to ogromna szansa na otwarcie inwestycyjne całej wyspy Pociejewo na przeróżne branże usługowe.
Źródło: MPEC-Konin / fanpage Prezydenta Miasta Konina Piotra Korytkowskiego