Wyróżnienia dla firm na II Targach OZE

Drugi dzień II Targów OZE zakończył się wręczeniem wyróżnień i nagrody głównej dla firm, przyznanych przez kapitułę Miasta Konin i Agencji Rozwoju Regionalnego. Wręczył je prezydent Konina Piotr Korytkowski. Zanim specjalne – i jak się okazuje bardzo pożądana – statuetki trafiły do laureatów z wykładami i prezentacjami wystąpili reprezentanci różnych instytucji i firm, w tym z Małopolski i Poznania, przekazując ogromną porcję wiedzy szczegółowej i ogólnej.

Targowe stoiska oblegane były przez młodzież konińskiego „Koperasa”, z klas profilowych. Statuetki konkursu „Wielkopolska Dolina Energii. Lider OZE 2022” trafiły do: wyróżnienia – ARIS GROUP z Konina, AKORD Krzysztofa Krzymińskiego z Kazimierza Biskupiego, Firmy Usługowo-Handlowej EL-MAT Mariusza Matuszaka z Imielna, gm. Zagórów oraz FILTRO-TECH Jacka Majewskiego z miejscowości Kania, gm. Ostrowite. Nagrodę główną „Lidera OZE 2022” otrzymała natomiast firma ENERGA EKO z Konina, a statuetkę z rąk prezydenta Piotra Korytkowskiego odebrali Adam Tycz i Michał Sznycer.

– Kapituła zauważyła państwa działalność. Myślę, że te statuetki przyczynią się również do tego, że państwa biznes będzie się w dalszym ciągu rozwijał. Cieszę się, że statuetki zostały rozproszone po całym terenie Wielkopolski Wschodniej, czyli Wielkopolskiej Doliny Energii, bo wszyscy wspieramy tę markę, która została przez nas wykreowana – powiedział prezydent Konina Piotr Korytkowski. – Jestem przekonany, że przez te dwa dni nawiązały się nici współpracy między wystawcami. Targi służą m.in. temu, żeby nawiązywać współpracę firm z Wielkopolski Wschodniej z wystawcami zagranicznymi, a było ich dziesięciu.

Prezydent Piotr Korytkowski oficjalnie zamkną II Targi OZE. Wcześniej zaprosił firmy tej branży do udziału w kolejnych targach.

Źródło tekstu i zdjęć: www.konin.pl

Udostępnij na: