Z wigilijnymi potrawami dotrą do 444 mieszkańców!

Miasto Konin poprzez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie (MOPR) czyni starania, aby w szczególnym czasie świąt nikt potrzebujący nie był głodny. Dlatego, podobnie jak w roku 2021, mieszkańcy Konina otrzymają potrawy wigilijne do domów w formie cateringu.

– Dotrzemy z pomocą do osób wykluczonych społecznie, starszych, samotnych, bezdomnych, z niepełnosprawnościami – mówi zastępca prezydenta Konina ds. społecznych Witold Nowak.

Świąteczne potrawy przygotowane zostaną dla 444 mieszkańców. Wszyscy otrzymają tradycyjne dania wigilijne. – Będą to pierogi z kapustą i grzybami, filet z ryby, kapusta z grochem, barszcz z czerwonych buraków oraz jabłka. Z myślą o pierwszym dniu świąt dodatkowo dodane będą dwa krokiety z mięsem – wyjaśnia Małgorzata Rychlińska, dyrektor MOPR w Koninie.

Świąteczne potrawy będą wydawane 23 grudnia, w przeddzień Wigilii. Część mieszkańców odbierze posiłki w siedzibie MOPR, innym dostarczą je pracownicy socjalni, a w większości dowożone będą do miejsc zamieszkania lub pobytu, czyli np. do Noclegowni i Schroniska dla Osób Bezdomnych.

Źródło: www.konin.pl

Udostępnij na: