Zainwestuj w bezpieczeństwo dziecka!

Chciałem przedstawić Wam Emilię, ekspertkę od fotelików samochodowych! Jak sama uczciwie się przyznaje, jeszcze kilka lat temu popełniała szereg błędów dotyczących bezpieczeństwa dziecka w samochodzie i nie miała świadomości do jakich zagrożeń mogą doprowadzić braki w posiadaniu tej wiedzy, obecnie jej głównym celem jest bezpieczeństwo dzieci i ich wygoda. Stara się przekazać tę wiedzę rodzicom, by sprawnie i pewnie obsługiwali foteliki samochodowe.

Zapraszam Was do jej salonu z fotelikami, który znajduje się w Koninie przy ulicy Jasnej 2, ogromnym plusem tej lokalizacji jest bezpieczny parking z zamkniętą drogą, dzieci mogą spokojnie malować kredą, puszczać bańki mydlane, gdy rodzice wraz z naszą ekspertką zajmą się przymiarką i właściwym montażem fotelika w aucie.

Również w samym salonie zadbano o komfort dziecka, organizując bezpieczny pokój do zabaw, spokojne i wesołe dziecko pozwoli skupić się rodzicom na wyborze odpowiedniego fotelika i niezbędnych akcesoriów.

W salonie Emilii nie znajdziecie byle jakich fotelików, jak twierdzi nasza ekspertka w temacie bezpieczeństwa dziecka w podróży nie ma miejsca na choćby najmniejsze kompromisy, które z czasem mogą przyczynić się do tragedii. Znajdziecie tu duży wybór fotelików z przeprowadzonymi niezależnymi testami zderzeniowymi, dany fotelik musi być właściwie dopasowany do kanapy i samego dziecka. Rekomenduje się przewożenie dzieci tyłem do kierunku jazdy co najmniej do 4 roku życia, z możliwością nawet do siódmego, przy wyborze odpowiedniego fotelika.To najbezpieczniejszy sposób przewożenia dziecka. Dla dzieci przewożonych przodem do kierunku jazdy z przodu auta zagrożeniem będzie kokpit i poduszki powietrzne w momencie ich wybuchu, oczywiście ratują one życie, ale osób dorosłych, nie dzieci. Dlatego nasze pociechy powinny podróżować z tyłu auta i jest to dla nich najbezpieczniejsze miejsce. Oczywiście nie możemy zapomnieć o dezaktywacji poduszki powietrznej decydując się przewozić dziecko tyłem do kierunku jazdy na przednim fotelu, w każdym innym przypadku poduszki muszą pozostać włączone.

Emilia nauczy Was poprawnego, mocnego zapięcia dziecka w foteliku w pasach własnych, poprawnego ustawienia zagłówka, pasów, oraz takiego ich zaciągnięcia, żeby nie można było ich „uszczypnąć”, poprawnie zapięte pasy muszą utrzymać Wasze dziecko w miejscu podczas kolizji. Ważne by zapinać w pasy dzieci bez kurtek zimowych, które tworzą niebezpieczny luz między pasem, a dzieckiem! Możecie zakupić odpowiednie ponczo lub zarzucić z góry na dziecko koc.

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego dzieci kopią nam w aucie w fotel, grymaszą i nie lubią podróżować? Powód czasami jest bardzo banalny, ale dokuczliwy dla dziecka, otóż jeżeli nie dobierzemy odpowiedniego podnóżka dla dziecka zapiętego w foteliku zgodnie z kierunkiem jazdy, to zwisające nóżki drętwieją, dobierając podnóżek wspieramy fizjologiczną postawę oraz zapobiegamy zapieraniu się dziecka o przedni fotel.

Warto pamiętać o przewożeniu starszaków w odpowiednich fotelikach z wysokim oparciem zamiast stosowanych podkładek, które według naszej ekspertki są fatalnym rozwiązaniem, pamiętajmy, że dziecko do osiągnięcia 150 cm wzrostu powinno być transportowane w foteliku.

Zostaniecie również przeszkoleni jak poprawnie wyregulować i zapinać pasy powinny osoby dorosłe, jak dla młodzieży właściwie wyregulować zagłówkiem pas barkowy. Teraz w okresie jesienno-zimowym, gdy jesteśmy ubrani w grube kurtki i płaszcze, powinniśmy je rozpiąć i zapiąć pasy pod nimi, pamiętać o zdjęciu torebek, saszetek, brak tej wiedzy może kosztować nas zdrowie lub życie nasze lub bliskich nam osób. Pamiętajmy także o zabezpieczeniu wszelkich przedmiotów w aucie przed wyruszeniem w trasę, klucze, butelka z wodą, telefon, cięższe zabawki w chwili kolizji stają się pociskami, które będą nas ranić!

Kolejnym ważnym tematem z jakim zaznajomi Was Emilia jest zapinanie pasów przez kobiety w ciąży, zakupicie u niej specjalne adaptery do pasów dla ciężarnych kobiet by mogły bezpiecznie podróżować chroniąc siebie i potomka.

Zbliża się okres prezentów świątecznych, może warto sprawdzić czy Wasz chrześniak czy wnuk ma właściwy fotelik samochodowy, czy ma podnóżek i zamiast kolejnego pluszowego misia lub innych droższych zabawek pomyśleć nad inwestycją w bezpieczeństwo, możecie się w fajny sposób dołożyć się do takiego zakupu fundując rodzicom dziecka kartę podarunkową na wybraną kwotę! W salonie można skorzystać również z opcji zakupów na raty.

O fotelikach
ul. Jasna 2
62-510 Konin
Emilia Gmiter
tel. 602 711 604
e-mail: biuro@ofotelikach.pl

Materiał promocyjny

Udostępnij na: