Zajrzyjmy do naszych cyklistów z Zatorza…

17 października nasi cykliści wystartowali w rajdzie rowerowym w Kruszwicy z legendami polskiego kolarstwa, medalistami olimpijskimi z Montrealu Tadeuszem Mytnikiem i Mieczysławem Nowickim i godnie nas reprezentowali na Kujawach.

Kolejny weekend to kolejna wyprawa…

I choć nieźle wiało to w nowych ciepłych kurtkach zakupionych przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Zatorze” uczestnikom było ciepło i komfortowo!

Nadszedł kolejny weekend i członkowie Grupy rowerowej Konin-Zatorze wyruszyli szukać oznak polskiej złotej jesieni…

Nastał kolejny weekend, tym razem ruszyli wałami wzdłuż Warty, promem się przeprawili i po wielu kilometrach wspólnej wyprawy szczęśliwi do Konina powrócili.

Gdy nadeszła ważna dla nas Polaków data 11 listopada to nasi cykliści wspólnie z kolegami w „niebieskich” barwach i niezrzeszonymi wyruszyli z Placu Wolności na Rajd Niepodległościowy, z którego powrócili po dwóch godzinach na miejsce startu by wspólnie z mieszkańcami i włodarzami Konina świętować 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Gdy nastał kolejny weekend to znów nie próżnowali z pilotem w ręku tylko wyruszyli na kolejną wyprawę zwiedzając ciekawe miejsca u naszych sąsiadów.

Jeżeli chodzi o mnie to jestem pod ogromnym wrażeniem tej fajnej ekipy Seniorów, młodych duchem, w znakomity sposób udowadniają nam kolejny raz, że wiek to tylko stan umysłu. Potrafią zwiedzać nasze okolice i przekonywać nas, że Polska to piękny kraj i wcale nie trzeba wyjeżdżać na dalekie wyprawy by poznawać ciekawe miejsca i się nimi cieszyć.

Zdjęcia pokazują również ich jako wesołych i rozrywkowych ludzi z dużym poczuciem humoru, ale gdy chwila jest podniosła i godna celebry to stają na wysokości zadania i godnie reprezentują w swych zielonych barwach Spółdzielnię Mieszkaniową „Zatorze”, która się nimi opiekuje oraz wszystkich mieszkańców tego osiedla.

Tomek Biedziak

 

Udostępnij na: