Zajrzyjmy do naszych Seniorek…

Cóż tam ciekawego porabiały nasze Seniorki przez ostatni miesiąc podczas „Zajęć kreatywnych dla Seniorów” prowadzonych bezpłatnie w Osiedlowym Domu Kultury „Zatorze”?

Jako, że w kwietniu pamiętamy o bohaterskich powstańcach z warszawskiego getta, to Seniorki podczas zajęć wykonały żonkile jako znak szacunku i pamięci dla powstańców, był czas na wyjście do kina, na Paradę Jazzową na Placu Wolności, po której Seniorki wybrały się na spacer do naszego pięknego parku miejskiego.

Seniorki lubią uczestniczyć również w ważnych akcjach społecznych, były na koncercie „Full of Love” w MDK z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Nie odmówiły sobie również ciekawego spotkania ze znaną podróżniczką Elżbietą Dzikowską, wzięły udział w warsztatach ćwiczenia głosu i poprawy dykcji, posmakowały biblioterapii czyli terapii poprzez literaturę.

11 maja nasza miła ekipa wybrała się do Turku, by zwiedzić Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera oraz kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie znajdują się polichromie, witraże, stacje drogi krzyżowej oraz ławy ołtarzowe projektu artysty będącego uczniem Jana Matejki.

Nie ma co ukrywać, że nasze Seniorki lubią prace manualne i widać to znakomicie w ich ostatnich pracach „Obrazy ze sznurka”, gdzie pokazały swoje ukryte talenty, spokój i determinację w osiąganiu zamierzonych celów! Brawo!

Jeżeli macie Państwo wśród znajomych lub rodziny seniorów mieszkających na Zatorzu lub w jednej ze wspólnot mieszkaniowych zarządzanych przez SM „Zatorze” to polećcie im te ciekawe i twórcze zajęcia, to znakomita propozycja na aktywne spędzenie jesieni życia w doborowym towarzystwie!

Źródło: Osiedlowy Dom Kultury „Zatorze”

Udostępnij na: