Zajrzyjmy do naszych Seniorów z Zatorza…

Sprawdźmy co ciekawego słychać u naszych zaprzyjaźnionych Seniorów z Zatorza uczęszczających na „Zajęcia kreatywne dla Seniorów” organizowane dla nich bezpłatnie w Osiedlowym Domu Kultury „Zatorze” jako mieszkańców osiedla i mieszkańców wspólnot mieszkaniowych zarządzanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Zatorze”.

Jak zwykle był to miesiąc bardzo aktywnych działań, Seniorki wzięły udział w szkoleniu poświęconym chorobom serca i układu krążenia, wybrały się do kina na projekcję filmu „Boscy”, uczestniczyły w spotkaniu „Muzeum ks. Józefa Jarzębowskiego od kuchni” poznając zbiory i eksponaty licheńskiego muzeum.

Nie mogło oczywiście zabraknąć zajęć artystycznych, Seniorki wykonywały dmuchawce akrylami, patyczkami kosmetycznymi i rolkami po ręcznikach papierowych, innym razem Seniorki tworzyły ciekawe kolaże z wycinków gazet, zajęcia te wspomagają zdolności manualne i manipulacyjne opóźniając znacząco objawy demencji starczej.

Nasza ekipa uczestniczyły w OKFA oraz wernisażu wystawy plakatów filmowych Andrzeja Pągowskiego, ponownie Seniorki wybrały się do Oskardu na spotkanie z podróżniczką Emilią Wasielewską w ramach cyklu „SENIOR W PODRÓŻY”.

Nasze Seniorki wzięły udział w spotkaniu zorganizowanym przez Urząd Miejski w Koninie mającym na celu opracowanie strategii senioralnej przez nasze miasto, Seniorzy wypełniali ankiety mające określić ich potrzeby w różnych dziedzinach życia.

Także jak sami widzicie jest aktywnie, twórczo i artystycznie, jeśli macie w swoim otoczeniu seniorów z Zatorza to zachęćcie ich do udziału w tym ciekawym projekcie, jesień życia można spędzić w twórczo i w doborowym towarzystwie.

Źródło: ODK „Zatorze”

 

Udostępnij na: