Mistrzowie na starcie 24. Ogólnopolskiego Biegu Milowego Słupa

Czy ktoś wyprzedzi Tomasza Szymkowiaka biegacza, olimpijczyka z Pekinu? Czy jakiś zawodnik pójdzie szybciej z kijkami niż tegoroczny mistrz świata w tej dyscyplinie? Odpowiedzi na te pytania padną w sobotę w Koninie. Z Placu Wolności o 21.00 wystartuje 24. Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa i 5. Marsz z kijkami.
Na starcie tegorocznego biegu i marszu z kijkami stanie 370 zawodników w większości z Wielkopolski, ale swoich sił spróbują też przedstawiciele województw: łódzkiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego, dolnośląskiego i warmińsko-mazurskiego.
– Liczba zawodników imprez sportowych w Polsce po pandemii spadła, więc tym bardziej cieszy nas duże zainteresowanie naszym biegiem – mówi Ewa Kulczyńska, dyrektorka konińskiego biegu.
Organizatorzy, dzięki wielu sponsorom, przygotowali nagrody finansowe dla najlepszych biegaczy i kijkarzy. Kolejnym magnesem są też znani
z największych światowych aren sportowych biegacze.
W Koninie wystartują między innymi Paweł Czapiewski – halowy Mistrz Europy i medalista Mistrzostw Świata, czy Tomasz Szymkowiak – dziesięciokrotny Mistrz Polski i olimpijczyk z Pekinu. Drugi z olimpijczyków poprowadzi przedstartową rozgrzewkę. Na starcie pięciokilometrowego marszu z kijkami też nie zabraknie mistrzów tej dyscypliny.
– Uliczny bieg wiązał się będzie z wieczornymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Nie potrwają one długo, ale prosimy, by się z nimi zapoznać i bezwzględnie przestrzegać wytycznych służb porządkowych – apeluje dyrektorka biegu.
24. Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa i 5. Marsz z Kijkami wystartuje w sobotę o 21.00.

Zachęcamy mieszkańców Konina do wspierania zawodników i dopingowania ich na trasie.

Udostępnij na: