Zajrzyjmy do naszych Seniorów z Zatorza…

Zajrzyjmy zwyczajowo do naszych zaprzyjaźnionych Seniorów korzystających z dobrodziejstwa projektu „Zajęcia kreatywne dla Seniorów” prowadzonego w Osiedlowym Domu Kultury „Zatorze” i sprawdźmy jak się bawili w mijającym październiku.
Jak już powszechnie wiadomo nasi Seniorzy lubią korzystać z różnego rodzaju wydarzeń artystycznych, kulturalnych, odwiedzili multimedialną wystawę poświęconą losom amerykańskich pilotów służących w polskim wojsku podczas wojny z bolszewikami, odwiedzili z występem artystycznym podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej dla Osób Starszych w Koninie, wzięli udział w koncercie jazzowym oraz spektaklu teatralnym „Madagaskar”. Ciekawym przeżyciem był udział Seniorów w wykładzie Roberta Brzęckiego „Co nam po sztuce w świecie marnym ” w którym autor w sposób humorystyczny przedstawił aspekty sztuki we współczesnym świecie, a także sztuki życia szukając wspólnego mianownika jakim jest „przeżycie”.
Sporo czasu nasze Seniorki poświęcają na doskonalenie swoich umiejętności wokalnych i recytatorskich, wzięły udział w warsztatach o wpływie muzykoterapii na życie seniora. Doskonalą swoje umiejętności manualne, wzięli udział w wykładzie na temat neoimpresjonizmu i związanym z nim technikami malarskimi, wykonali także za pomocą akryli i patyczków ciekawe prace artystyczne. Ostatnie zajęcia Seniorki poświęciły na wykonanie  wiązanek na cmentarz.
Podczas zajęć Seniorki spotykają się również ze specjalistami z różnych dziedzin, ostatnio uczestniczyły w warsztatach z dr. Tomaszem Pieńkowskim pn. „Rehabilitacja w schorzeniach onkologicznych.
Wykłady, zajęcia artystyczne, wyjścia na wydarzenia kulturalne są ważne, ale najważniejsza jest możliwość spotkania w grupie rówieśniczej, rozmowa, takie ludzkie wygadanie się bratniej duszy, poczucie wspólnoty, wspólne świętowanie urodzin czy imienin członków grupy.
Także sami widzicie, że  czasu na nudę i narzekanie nasi Seniorzy nie mają, jeśli macie w swoim środowisku samotnego seniora to nie pozwólcie mu się nudzić i wspomnijcie o tej ciekawej inicjatywie!

Opiekunem grupy jest Belinda Tomczak.

Źródło: ODK „Zatorze”

Udostępnij na: